Burçların Ofis Halleri

ofiste_calisanlar

Burçların Ofis Halleri
Koç burcu:
Önderlik, girişimcilik, ilk olma isteği gibi vasıfları taşıyan Koç burçları kendi iş yerlerine, kendi ofislerine sahip olmak isteyecek ya da hiç olmadı çalıştıkları ofiste kendilerine ait bir alan arayacaklardır. Bununla beraber ekip arkadaşlarını doğal bir yolla koordine etmeyi başaracak, dinamik yaratıcı görevlerde canla başla rol alacaktır. Eleştiriye açık olmadıkları ve emir almaya zor uyum sağladıklarından yöneticileri tarafından iyi anlaşılırsa ofisin ateş gibi bir savaşçı çalışanına sahip olması an meselesidir.

Boğa Burcu:
Boğa burcu insanı, gelişime yavaş yavaş açılır. İşlerinde kendilerini güvende hissetmeleri çok önemlidir. O yüzden iyi organize edilmiş bir ofiste güven içinde çalışmak onların maksimum seviyede performans göstermelerini sağlayacaktır. Riske girmekten ya da ön görememekten çok korkan boğa, eski bildiği yöntemleri uygulamaktan vazgeçmeyerek iş arkadaşlarını bu anlamda yorabilir. İş birliği içinde çalışmayı seven boğa burçları çalıştıkları mekânın fiziksel koşullarına çok takılmaz, elinde olanı en iyi şekilde değerlendirme yoluna gidecektir.

İkizler Burcu:
Zeki, yetenekli ve çevik ikizler çalışanı, enerji verici bir iş gücüdür. İşinde yaratıcı olmayı sever. Çalıştığı her konuyu tüm detayları içindeı, en ufak hataları bile yakalamasıyla insanları şaşırtır. İş arkadaşlarına samimi ve arkadaşça davranırlar. Boş kaldıklarında sıkılan ikizler burcu çalışanı ofisi en hareketli alanında kendini çok iyi gösterecektir. Aksi halde onun iş hayatında atıl bir iş gücü olması işten bile değildir. İkizler, hassas bir mizaca sahiptir. Olumlu, sosyal özelliklerini, başkalarını motive etmede kullanır.

Yengeç Burcu:
Yengeç çalışanlar ofislerinde sıcak bir yuva ararlar. Eğer işlerini severlerse uzun seneler çalışacaklardır. Her sabah işe hoşnut olarak giderek, çalışmaktan zevk alır ve bir süre sonra kendilerini bir rutin düzende emniyette hissederler. Girdikleri ortamı ev düzenine sokmaları bazı iş arkadaşları tarafından tuhaf karşılanacaktır. Sosyal işlerde çalışmaktan memnun olan Yengeçler’in, bu alanı seçmelerinin nedeni; insanlara yardım etmeyi sevdiklerinden bu sevgiyi hissetmek içindir. Zor durumda kalan iş arkadaşlarına yardım etmeye hazırdırlar. Hırslarıyla başkalarını da olumlu yönde etkilemek isterler. Ay’ın gündelik hareketleri onları çok etkiler. Özellikle dolunay ve yeni ay devrelerinde duygusal iniş çıkışlarında huysuz olabilirler.

Bunu da oku :  Şirket Burçları: Ateş Grubu

Aslan Burcu:
Aslan burcu çalışanları lider olarak dünyaya gelirler adeta. Yaptıkları her işte, kendilerini sunmak ve gelir elde etmek için onlara zaman verilmesi kâfi olacaktır. Aslan burcu çalışanı, gözlerin üzerinde olduğunu düşünürse işini daha çok sahiplenir. Onları takdir etmek ve ödüllendirmek oldukça işe yarayabilir. Hükmetmekten hoşlanan Aslan burcu, bunu zarif dille yapacak doğal liderliklerini konuşturacaklardır. Sabır ve itibarları vardır. Büyük düşünürler. Fakat baskı altında pençelerinin altında bulunmamak iyi olacaktır. Ofislerinin en can alıcı ve dikkat çeken yerinde çalışmak isteyecek, oradan ışıklarını ekip arkadaşlarına yansıtmak isteyeceklerdir.

Başak Burcu:
Analiz kafası çok gelişmiş olan Başak burcu, işini titizlikle bitirmeyi bir yaşam felsefesi olarak bilir. Başak çalışanları, gerçek birer mükemmeliyetçidir ve yaptıkları iş ne olursa olsun en iyisini yapmaya çalışırlar. Dürüsttürler ve yaptıkları işin karşılığını almak isterler. Ufak detaylara dikkat ederler. Mükemmelliyetçi yapısı çalışma arkadaşlarını zorlayabilir, bazen aksiyon almada zaman kaybettirebilir. Matematiğe yatkın bir beyinleri ve işe çok iyi konsantre olma yetenekleri vardır. İlgi alanlarında profesyonel olduktan sonra bunu başkalarıyla paylaşmaktan zevk alırlar. Ofisinini düzenli, hijyenik ve stabil tutmaya dikkat edecek, aksi takdirde rahatsız olacaktır.

Bunu da oku :  Akrep Burcu Mart Ayı Yorumu

Terazi Burcu:
Terazi burcu çalışanları, oldukça sevecen ve uysaldır. Başkalarına yardım etmekten huzur duyarlar. Tek başlarına karar verip, adım atmaktan çekinirler. Herkesle fikir alışverişi yapar ve geliştirirler. Veremediği kararlar nedeniyle, kararsız bir profil çizecek, bu noktada ekip arkadaşlarına biraz zorluk yaşatacaktır. Sanatçı yönleri de vardır. Denge, adalet ve estetik onlar için olmazsa olmazların içindedir. O nedenle ofisin en dengeli ve estetik değeri yüksek bölümünde çalışmak isteyecek bundan büyük haz duyacaktır.

Akrep Burcu:
Zor zamanlarda soğukkanlı yapılarıyla riske girmekten imtina etmezler. Ekstrem işler onların ilgilerini çeker. Soğukkanlıdırlar. Bu anlamda doğal bir güven ortamı oluştururlar. Akrep burcunun çoğunlukla iş hayatı ve özel hayatını birbirinden ayırabilen Akreplerin sezgileri çok güçlüdür. Ondan bir olayı saklamak mümkün değildir. Yalnız keskin kararlar insanı olduklarından, olumsuz bir durumla karşılaştıklarında kesip atacak bir daha arkasına bile bakmayacaklardır. Bu durum kendilerini ve ekip arkadaşlarını da zora sokabilecektir. Ofisin loş, fazla el değmemiş bölümünde rahat edecektirler.

Yay Burcu:
Yay burçlarının sosyal ortamı geniştir. Onları özgür bırakmak, yeni olguları keşfetmelerini desteklemek, performanslarını artırır. Eğlenceyi severler. Yay burcu insanlarının öğrenme hızları ve kapasiteleri fazladır. Yeni insanlarla tanışmaktan çok hoşlanırlar. Tek sorun olacak nokta, fikir verirken biraz fütursuzca davranmaları, diplomatça konuşma güçlüğü çekmeleridir. Evleriyle, hayvan ve toprakla da ilgilenmeyi severler. Ofislerini esnek bir yapı da kendileri gibi gezgin bir halde olmasını hayal ederler.

Oğlak Burcu:
Oğlak burcu çalışanları meslek hayatlarında oldukça başarılıdırlar. Oğlak, kriz dönemlerinde bile çok soğukkanlı ve ihtiyatlıdır. Ofis dedikodularından uzak durmaya, mesafeli olmaya büyük bir özen gösterir. Sadık ve sözüne güvenilir Oğlak çalışanı, aynı şirkette düzenli olarak kariyer hedeflerini yükseltir ve ilerler. Oğlak burcunun diplomatik yanı ast ile üst arasında sıkı bağ kurmasını sağlayacaktır. Durgun ve sert görünüşleri ekip arkadaşlarının dikkatini çekse de içlerinde hareketli insanlar olduklarını bir süre sonra göstereceklerdir. Ofisin merkezinde konuşlanmayı severler, her yere eşit mesafede olmak isteyeceklerdir.

Bunu da oku :  Doğum Günün Kutlu Olsun Google

Kova Burcu:
İşlerine ciddiyetle ve sabırla sarılırlar. Hava grubu elemanı Kovalar çalıştıkları ortamın havadar ve ferah olmasını sever. Bu, kendilerini özgür hissetmeleri için gereklidir. Özgür çalışmaktan hoşlanır. Bu nedenle ofisin en havadar yerinde olmak isteyeceklerdir. Rahattırlar, bu yüzden kendilerine rahat hareket ve düşünce imkânı sağlayacak bir ortam yaratırlar. Rutin bir çalışma ortamından hoşlanmazlar. Bu rutinlik onların en büyük korkusu olduklarından iş aksatmada en büyük bahaneleri olabilir. Arkadaş canlısı ve iyi birer öğretici olurlar.

Balık Burcu:
Kendine karşı gösteremediği dikkati işine odaklayabilir. Onlar işlerinde uzman olmak isterler. Huzurlu bir ortamda çalışmayı çok isterler. Eğer ortamda huzur yoksa hayal kırıklığına uğrayacaktırlar. Huzurlu olduğu sürece ofisin tamamı resmen onlarındır. Her köşesinde çalışmaya hazır ve nazır durumdadır. İlginç yaklaşımlarıyla başkalarını kolayca kendilerine çeker, verdikleri fikirlerle etkili olurlar. Güçlü görünümlerinin altında çok duygusal insanlar yatmaktadırlar. Bu onların duygularıyla verecekleri kararlarda biraz sıkıntı yaşamalarına ve yaşatmalarına sebep olacaktır.

(Visited 40 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment