Evlilik Burçları

gelin damat

Evlilik Burçları
Doğum tarihlerimiz bizim karakter yapımızı, nelere yatkın yada uzak olduğumuzu, karşımıza çıkabilcek fırsat ve tehditler hakkında yol gösteren bir zaman noktasıdır. Bu an ne kadar değerliyse normal şartlar altında hayatımızın uzunca bir süresini vakfedeceğimiz evliliklerimizin de vakitleri çok önemli olacaktır. İki insan yaşamını birleştirdiğinde farklı bir organizma dünyaya gelecektir; evlilik hayatı. Çiftler bu hayatta farklı bir karaktere bürünebilir adeta evlilikte farklı kişiler gibi, yani evliliklerin burç karakteri gibi reaksiyon verebilmektedirler. Bu hayatın doğum tarihlerini gelin beraberce analiz edelim.

21 Mart – 19 Nisan tarihleri arasında evlenenler
Koç evlilikleri : Hareketli bir evliliğe hazır mısınız!
Evlilk kararı vermek büyük, cesur bir adımdır ve Koç bunu yapmak için gereken cesareti desteklemektedir. Evlilik asla rutin olmayacaktır. Çiftler aceleci davranabilirken birazda öfke patlamalarına maruz kalabilirler. Davranışlar ani, tepkiler sert olabilir. Tutku, aşk ve romantizm motifli, hareket temalı bir evlilik istiyorsanız, rutinden hoşlanmam diyorsanız tercih etmeniz gereken bir alternatif dönemdir.

20 Nisan – 20 Mayıs tarihleri arasında evlenenler
Boğa evlilikleri : Güvene Dayalı, Tekdüze evlilik İsteyenler Buraya!
Boğa’nın yavaş, kararlı ve koruyucu tavrı evlilik için bu dönemi uygun haline getirir. Biraz ketum, biraz sahiplenici ve maddi bir evlilik oluşturacaktır. Rahatına düşkün, evde huzurlu oturmak isteyen insanlar bu dönemde evlenebilirler. Maddi güvenceye, sadakate ve sakinliğe bürünmüş evlilik hayatında tekdüze ama sıcak bir yuva ortamı görülecektir. Güzel yemeklerin piştiği, konukların ağırlandığı bir yuva sunar.

21 Mayıs – 20 Haziran tarihleri arasında evlenenler
İkizler evlilikleri : Bol paylaşımlı, eğlenceli bir o kadar da dengesiz bir evlilik…
Güneş İkizler burcunda iken yoğun şekilde artan cıvıltılı enerji, düğün günleri için çok güzel bir alternatif olabilir. Duygu geçişleri hızlıdır, genelde hayatları hızlı olacaktır. Kendi özellerine saygı duyacak, çiftler birbirleri üzerinde egemenlik kurmak istemeyecektir. Farklı programların olduğu farklı hobileri barındıran evlilikte, çiftler bol iletişimli bir aile hayatına sahip olurlar. Beklenmedik şeylerin sorun olması, çözümsüz kalması bu evliliği biraz zora sokabilir.

Bunu da oku :  Osmanlı'nın Astrologları: Müneccimbaşılar

21 Haziran – 22 Temmuz tarihleri arasında evlenenler
Yengeç evlilikleri : Aile, ev hayatına ve geleneklerine bağlı bir evlilik
Yaz başlangıcının ruhu, doğanın cömertliğinin keyfini çıkarmaktan gelir. Bu nedenle Yengeç düğünleri her zaman yiyecek, tatlılar ve çiftin, ailelerinin, arkadaşlarının sevgi dolu muhabbetleri ile geçer. Aile kavramının taçlanacağı evlilik dönemi Yengeç evlilik dönemi olacaktır. Aile onlar için dünyanın en önemli kavramıdır. Çiftler birbirlerine karşı şefkatli olduğu gibi, aynı zamanda çabuk kırılabilirler. Çocuklarn biraz şımaratılabileceği, şefkat temalı bir evlilik sizi bekliyor.

23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında evlenenler
Aslan evlilikleri: Gezelim Görelim Tadında Bol harcamalı bir evlilik
Aslan’ın sıcak, gösterişli enerjisi düğünlerin gösterişine dikkat çekmek için çok iyidir. Çiftler arası güç savaşına şahit olunabilecek evlilik. Boş oturmak, evde bir şeyler yapmak bu tarihte evlenen çiftler için geçerli değil. Tartışmanın bol olduğu, çiftlerin önce kendilerini düşündükleri ama sadakatin ve sevginin asla es geçilmediği uzun bir evlilik olur. Çift lüks içinde yaşamayı sevecektir.

24 Ağustos – 23 Eylül tarihleri arasında evlenenler
Başak evlilikleri : Düzenli, programlı eleştirinin bol olduğu evlilik
Hava hâlâ keyifli iken hayatlarını birleştirmek isteyenler için, Güneş’in Başak burcu ziyareti düğünler için mükemmel bir zamandır. Olgun bir evlilik hayatları vardır. Duygusaldırlar, düşüncelerini hemen harekete dönüştürmezler. Güven önemli bir yer tutar evliliklerinde. Üstün bir gayret ve sabırla hayatlarını yaşarlar. Çiftler iş hayatların da istikrarlıdırlar. Sürprize pek yer yoktur. Eleştirinin eksik olmadığı bu evlilik döneminde amaç mükemmele ulaşmaktır.

Bunu da oku :  Venüs Retrosu Ve Ayrılık

22 Eylül-23 Ekim tarihleri arasında evlenenler
Terazi evlilikleri : Gürültü patırtının olmadığı duygusal iniş çıkışlı bir evlilik
Terazi’nin romantik ruhu hiç kimseye benzemez. Rüzgârın fısıltısında bir evlilik dönemidir. Eşler birbirlerini tamamen sahiplenirler. Çiftler, evlilikte birbirlerini oldukça destekler.
Anlayışlı ve adil bir evliliktir. Evde yüksek sesli kavgalar yaşanmayacağı gibi, ilgi alakadan beslenen bir evlilik olacaktır. “Ben soğuk mizaçlı biriyim, devamlı ilgi gösteremem.” diyorsanız başka tarih seçmelisiniz.

24 Ekim – 22 Kasım tarihleri arasında evlenenler
Akrep evlilikleri : Tutku ve keskinliğin evliliği, her şey siyah yada beyaz.
Akrep burcunda, Güneş’in yarattığı derin duygusal atmosfer bütün düğün boyunca tutkuyu ortaya çıkarır. Tutku ön plandadır. İlişki dikkatli, sevgi dolu, kıskançlığın eksik olmadığı bir evliliktir. Çiftler birbirine biraz şüpheci davranabilirler. Evliliklerini korumak için ellerinden geleni yaparlar, fazla sahiplenici olacaktırlar. Çift, sevinçlerini ve hüzünlerini dolu dolu yaşamaya meyillidir. Kolay kolay bitmeyen, ketum evliliklerdir.

23 Kasım – 21 Aralık tarihleri arasında evlenenler
Yay evlilikleri : Aksiyonun bol olduğu, duygusallığın ikinci planda olduğu bir evlilik.
Muhtemelen Güneş Yay’da gezinirken gerçekleşen düğünden daha fazla neşeli bir düğün yoktur sanırım. Eşler, düşüncelerini açıkça belirtirler. Birbirlerini elde ettikten sonra taraflar kendini geri çekebilir. Birlikte gezmekten keyif alırlar. Çiftlerden birinin bakımsız olması evlilikte sorun oluşturmaya başlar. Yurtdışı seyahatlerinden ve ev dışında vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız bu dönemi seçebilirsiniz.

Bunu da oku :  6 Ocak Güneş Tutulması

22 Aralık – 19 Ocak tarihleri arasında evlenenler
Oğlak evlilikleri : Mantığın ön planda olduğu sağlam temelli bir evlilik.
Kışın başında evlenmek, ailelere göre düzenlenen geleneksel bir düğün olmasına bakılmaksızın değişik ve eğlenceli olabilir. İstikrar ve mahremiyete önem verilir. Güven en önemli unsurdur. Birbirlerinden emin olduklarında sevgi ve saygı dolu, her konuda destekleyen bir birliktelik olur. Neredeyse ölene dek sürer. Çok tutumlu ve gayrimenkul sahibi olunan bir evlilik olacaktır.

20 Ocak – 18 Şubat tarihleri arasında evlenenler
Kova evlilikleri : Sorunların biraz yüzeysel geçildiği ve Sosyal bir evlilik
Evlilik içi kış mevsimi fazla çekici görünmüyor olabilir. Sonuçta, Sevgililer Günü’ne denk gelme ihtimali bile olabilecek bir dönemdir. Gereksiz samimiyetlerden hoşlanmayan bir evliliktir. Görünümden çok zekaya önem verilir. Çiftler uyumlarıyla büyük bir çekim alanı yaratır ve kalabalıkta bile fark edilirler. Yalnız iki tarafta özgürlük isteyecektir. Sosyal hayatları renkli olacaktır.

19 Şubat – 20 Mart tarihleri arasında evlenenler
Balık evlilikleri : Fedakar, romantik ve birazda kör bir evlilk.
Güneş baharı müjdelerken burçlar kuşağının en romantiği için gayet iyi bir zamanlama. Gözlerin hiçbir şeyi görmediği, hatta bu körlüğün bazen büyük hataları dahi görmemeye vardığı durumlara müsait evliliktir. Özel günlere çok önem verildiği gibi, bugünler kutlama yapılmadan geçilmez. Bu evlilikte balayı pek bitecek gibi değildir. Evlerinde baş başa bir şeyler yapmak genelde bu çiftler için yeterli olacaktır. Yalnız küsüp barışmalar fazla yaşanırken tripli bir evlilik sizi bekliyor olabilir.

5/5 - (11 votes)
(Visited 32 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment