Boğa Burcunun Genel Özellikleri

boga

Boğa Burcunun Genel Özellikleri
Kişilik Özellikleri
Varlık ve maddi zevkler burcu Boğa, kendi grubunun yani Toprak elementinin sabit burcu ve Zodyak Kuşağının ikinci burcudur. Toprak emektir, zamanla filizlenmeyi büyümeyi bekler hasat. Hiç acelesi yoktur. Bilir ki her şeyin bir zamanı vardır. Yeter ki her şey usulünce yapılsın. Boğa burcu da tıpkı bir toprak gibidir. Sebat etmeyi çok iyi bilir. İşini bir başkasına bırakmayı sevmez. Bu anlamda tutucu bir tarafı da yok değildir.

Ağır hareket eder, karar vermesi bir bu kadar ağır olabilir. Kimine göre sıkıcı bir tavır için de olana Boğa’lar aslında kalıcı düzenler kurma peşindedir. Kalıcı ilişkilerei, anlaşmalara, dostluklara müsaade eder. Hayatından hızlıca geçme niyetindeyseniz Boğa burcu tarafından çok önemsenmezsiniz.

Boğa Burcu insanı, bolluğu, bereketi arayan insanlardır. Bir Boğa, fakir doğsa bile zengin ölür. Tırnaklarıyla kazıyarak gelir o noktaya. Mülk onun için güvendir. Hayatta her ortamda güven arar, bulamaz ise orayı terk etmekten başka alternatifi olmadığını düşünür.

Her şeyden önce etkileyici bir sesi vardır, güzel sanatlara yatkın olması sesini sunmasına yardımcı olacaktır. Venüs gezegeni sizi sanat konusunda destekler. Estetik algınız, somut kavramlarda vücut bulunca sanat eserleri ortaya çıkarmanız işten bile değildir.

Yemeğe düşkün olan Boğa insanı kilo almaya müsait yapıdadır. Bir nevi maddi varlığını yani vücudunu da büyütmek istemektedir. Fakat bu tutumu ilerde başına sağlık sorunları açması mümkündür.

Yönetici Gezeni:

Venüs

Doğum Tarihleri:

21 Nisan-20 Mayıs

Elementi:

Toprak

Sloganı:

“Ben güzele güzel demem, güzel benim olmayınca…”

Anlaştığı Burçlar:

Akrep, Başak, Balık

Yıllık Burç Yorumları:

2019 Yılı Boğa Burcu Yorumu

Aylık Burç Yorumları:

2018 Kasım Ayı Boğa Burcu Yorumu
2018 Aralık Ayı Boğa Burcu Yorumu
2019 Ocak Ayı Boğa Burcu Yorumu
2019 Şubat Ayı Boğa Burcu Yorumu
2019 Mart Ayı Boğa Burcu Yorumu
2019 Nisan Ayı Boğa Burcu Yorumu
2019 Mayıs Ayı Boğa Burcu Yorumu
2019 Haziran Ayı Boğa Burcu Yorumu
2019 Temmuz Ayı Boğa Burcu Yorumu
2019 Ağustos Ayı Boğa Burcu Yorumu
2019 Eylül Ayı Boğa Burcu Yorumu
2019 Ekim Ayı Boğa Burcu Yorumu

Burçlarla Uyumu:

Boğa Burcu Kadını – Koç Burcu Erkeği Uyumu
Boğa Burcu Kadını – Boğa Burcu Erkeği Uyumu
Boğa Burcu Kadını – İkizler Burcu Erkeği Uyumu
Boğa Burcu Kadını – Yengeç Burcu Erkeği Uyumu
Boğa Burcu Kadını – Aslan Burcu Erkeği Uyumu
Boğa Burcu Kadını – Başak Burcu Erkeği Uyumu
Boğa Burcu Kadını – Terazi Burcu Erkeği Uyumu
Boğa Burcu Kadını – Akrep Burcu Erkeği Uyumu
Boğa Burcu Kadını – Yay Burcu Erkeği Uyumu
Boğa Burcu Kadını – Oğlak Burcu Erkeği Uyumu
Boğa Burcu Kadını – Kova Burcu Erkeği Uyumu
Boğa Burcu Kadını – Balık Burcu Erkeği Uyumu
Bunu da oku :  Balık Burcu Kadını - İkizler Burcu Erkeği Uyumu

Boğa Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar
Akrep Burcu
Karşıt burcunuz olan Akrep ile maddi zevkleriniz bir bine çok yakındır. İkiniz de tutku ve derinlik üzerine uzun uzun sohbetler edebilir bundan da çok zevk alırsınız. Hissel olarak birbirine çok yakışan bir çift olabilirsiniz. Yalnız Akrep Burcunun kıskançlığı sizinkinin yanında deve de kulak kalır cinstendir. Bu nedenle kısıtlanmayı sevmeyen Boğa burcu insanına çok iş düşmekte, sadakatine Akrep burcunu inandırmalıdır.

Başak Burcu
Grubunuzun detaycı üyesi Başak, sizin için uygun bir arkadaş, dost hatta sevgili olabilir. İkiniz de toprakla uğraşmayı sever, titiz çalışmayı seversiniz. Bazen tembellik yapmak istersiniz burada size destek olacak yine hizmet aşığı Başak burcudur. Sizin kadar duygularını hissettiremeyen Başak insanı tutuk kalacaktır. Biraz da eleştirmeyi seven sivri dilini görmezden gelirseniz gayet olumlu bir çift olursunuz.

Balık Burcu
Su grubunun değişkeni olan Balık Burcu ile sıkı bağlar kurabilir uzun süreli ilişkiler yaşayabilirsiniz. Suyun tüm hassaslığını ve Zodyak’ın derin sezgilerini kendinde toplamış balıkla hem mental hem de duygusal olarak anlaşabilirsiniz.

Boğa Burcunun Olumlu Özellikleri
Zodyak kuşağının sabır taşı dediğimizde hep birlikte Boğa diyeceğinize eminiz. Bu konuda hiç yanılmadığınızı söyleyebiliriz. Acele etmediğini ve tüm güzel sonuçların sabırla geldiğini bilir Boğa burcu insanı. Bu anlamda çok güvenilebilir burçlardandır.

Bunu da oku :  Kova Burcu Kadını - İkizler Burcu Erkeği Uyumu

Her ne kadar aceleci davranmaz denilse de pratiklik konusunda sınıf atlar Boğa. O hantal tavırdan bu pratik çözüm nasıl çıkar şaşırtır adeta. Pratikliği az emek harcamak istemesinden gelir. Emek de bile verimlilik arayacak bunu hayatının her alanına taşıyacaktır. Bu tavrı çevresinde ki insanlara da merhem olduğu söylenebilir.

Boğalar hayatlarına bir insanı alırken kılı kırk yarar, ölçüp biçer sonra da davet eder. Bu kadar elemeden geçen bir insanı da tek yapmaları mantıklıdır. Çünkü o herkes değil onun hayatına dahil olan insandır. Bu anlamla partneri çok güven verir, kendi de bu güveni bekler.

Boğa Burcunun Olumsuz Özellikleri
Yavaşlık kanında olan burcun kendi istemediği sürece hızlı hareket ettirmeniz neredeyse imkansızdır. Temkinli davranmak adına ağır hareket etmesi, kendini güvene alması onun başlıca amaçlarındandır. Bu nedenle çok fırsatı kaçırabilir, riski sevmez yapısıyla büyük kazançlardan olabilir.

Fikrini değiştirmek deveye hendek atlatmak kadar güç olan Boğa burcu insanının suyuna gidilmediği sürece inadını yenmek çok güçtür. Bu nedenle bir çok kez ayrılık yaşamış Boğa’lar haksız olduklarını bilseler dahi bunu kabul etmek istemeyebilirler.

Bunu da oku :  Yay Burcu Kadını - Yengeç Burcu Erkeği Uyumu

Maddiyatçı yapısı bazen olayların manevi yapısını kaybetmesine neden olabilir. Değer verdiği insanları bu konuda sıkıntı sokabilirler. Bu hırsla birleşirse hoş olmayan sonuçlar çıkması olasıdır.

Boğa Burcunun Ünlüleri

 • Cem Yılmaz
 • Ece Erken
 • Okan Bayülken
 • Özcan Deniz
 • Demet Akalın
 • Salvadore Dali
 • Karl Marks
 • Sig Mund Freud
 • Nükhet Duru
 • Kanuni Sultan Süleyman
 • Kraliçe Iı. Elizabeth
 • Lenin
 • Honore De Balzac
 • Shakespeare
 • Ayhan Işık
5/5 - (8 votes)
(Visited 25 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment