Yengeç Burcunun Genel Özellikleri

yengec

Yengeç Burcunun Genel Özellikleri
Kişilik Özellikleri
Kimine göre annesinin kuzusu, kimisine göre mehtapta eski aşklarını yâd eden bir melankolik, kimine göre ise filozoflara taş çıkarır bir düşünürdür Yengeç burcu insanı. Her şeyden önce kendi grubu olan Su grubunun öncü ve Zodyak Kuşağının dördüncü burcu olarak teşrif etmiştir.

Açıkcası duygularını denizdeki gemiler gibi yüzdüren böyle bir burç az bulunur. Güvenli limanı bulmadan demir atmayan Yengeç, geçmişin izlerini üzerinde taşıdığından melankoliye ve depresyona yatkındır. Hislerin tesiri Ay’ın döngüllerinde daha çok kendini hissettirir. Tıpkı med-cezir olayı gibi Yengeci etkisi altına alır.

Aile ve soy ilişkisinin çok önemli olduğu Yengeç burcu, gittiği her ortamda ailesinden bir parça arar. Kısa süreli ikamet dahi etse yaşadığı tüm mekanları sıcak bir yuvaya dönüştürmesinde üstüne yoktur. Mizah yönleri gelişmiştir. Sözlerinde nüktedan halleri onları daha dinlenir hale getirir.

Sahip oldukları şeylere sıkı sıkıya bağlı olurlar. Bunların başında aileleri gelmektedir. Değerli eşyalar ve antikalara meraklıdırlar. Yengeç burcu insanlarından çok iyi koleksiyoncu olur. Eşya biriktirme işini abartırlarsa beraber yaşadık insanları zor durumda bırakabilirler.

Yönetici Gezeni: Ay
Doğum Tarihleri: 21 Haziran-20 Temmuz
Elementi: Su
Sloganı: “Deniz ve mehtap sordular seni, neredesin?”

Anlaştığı Burçlar:

Balık, Akrep, Boğa

Yıllık Burç Yorumları:

2019 Yılı Yengeç Burcu Yorumu

Aylık Burç Yorumları:

2018 Kasım Ayı Yengeç Burcu Yorumu
2018 Aralık Ayı Yengeç Burcu Yorumu
2019 Ocak Ayı Yengeç Burcu Yorumu
2019 Şubat Ayı Yengeç Burcu Yorumu
2019 Mart Ayı Yengeç Burcu Yorumu
2019 Nisan Ayı Yengeç Burcu Yorumu
2019 Mayıs Ayı Yengeç Burcu Yorumu
2019 Haziran Ayı Yengeç Burcu Yorumu
2019 Temmuz Ayı Yengeç Burcu Yorumu
2019 Ağustos Ayı Yengeç Burcu Yorumu
2019 Eylül Ayı Yengeç Burcu Yorumu
2019 Ekim Ayı Yengeç Burcu Yorumu

Burçlarla Uyumu:

Yengeç Burcu Kadını – Koç Burcu Erkeği Uyumu
Yengeç Burcu Kadını – Boğa Burcu Erkeği Uyumu
Yengeç Burcu Kadını – İkizler Burcu Erkeği Uyumu
Yengeç Burcu Kadını – Yengeç Burcu Erkeği Uyumu
Yengeç Burcu Kadını – Aslan Burcu Erkeği Uyumu
Yengeç Burcu Kadını – Başak Burcu Erkeği Uyumu
Yengeç Burcu Kadını – Terazi Burcu Erkeği Uyumu
Yengeç Burcu Kadını – Akrep Burcu Erkeği Uyumu
Yengeç Burcu Kadını – Yay Burcu Erkeği Uyumu
Yengeç Burcu Kadını – Oğlak Burcu Erkeği Uyumu
Yengeç Burcu Kadını – Kova Burcu Erkeği Uyumu
Yengeç Burcu Kadını – Balık Burcu Erkeği Uyumu
Bunu da oku :  Başak Burcu Kadını - Akrep Burcu Erkeği Uyumu

Yengeç Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar
Balık Burcu
Hassasiyetlerin eşit olduğu, birbirlerinin duygusal yanlarını anlayacak iki burçtur Balık ve Yengeç. İkisi de Su grubundadır ve ikiside suya, denize aşıktır. Anlaşamadıkları tek nokta hesap kitap olacaktır. Balık burcu insanıyla beraber alış veriş yapan Yengeç Balık burcunun savrukluğundan çıldırabilir. Aman dikkat!

Akrep Burcu
Derinlik, tutku ve sezgisel olarak birbirini tamamlayan burçlardır. Gruptaşı olan Akrep burcuyla çok iyi anlaşmakla kalmayacak içinde ki gizli odaları ona adeta teslim edecektir. Gerek arkadaşlık ilişkisi gerekse özel birlikteliklerde çok iyi bir çift olacaklardır.

Boğa Burcu
İkisi de ev kuşu, ikisi de sıcak yuvalarını süsleyen bir hayatın peşindedir. Toprak grubundaki Boğa ile çok iyi anlaşan Yengeç insanı, aradıklarını Boğa burcu insanında bulacaktır. Yalnız Boğa’nın maddi tarafı Yengeç tarafından duygusuzlukla yaftalanabilir. Eğer birbirlerini dengeleyebilirlerse uzun yıllar birbirlerinden kopmayacaklardır.

Yengeç Burcunun Olumlu Özellikleri
Aile bağları kuvvetli olan Yengeç burcu, geleneksel yapısıyla tarihini ve kültürünü yaşatan bir burçtur. Bu nedenle ailenin sevilen çocukları olacaklardır. Ailesini ve sevdiklerini kanatlarının altına almak isteyecektir.

Bunu da oku :  Yay Burcu Şubat Ayı Yorumu

Şefkatli ve merhametli olan Yengeç burcu sevdiklerini kırmaktan o kadar korkar ki bunu bakışlarından hissedebilirsiniz. Bu anlamda çok verici bir arkadaş, eş, anne, baba olacak duygusal etkileşimi damarlarına kadar hissettirecektir.

Hissel bir burç olan Yengeç burcu empati kurmada çok yeteneklidir. Bazen hiç konuşmadan karşısındakinin kişinin durumunu sezinleyerek ona yardımcı olacaktır. Anlatmak istediğimiz Yengeç burcu arkadaşınız, eşiniz, dostunuz varsa hisleriniz onun vesilesiyle dillenecektir.

Yengeç Burcunun Olumsuz Özellikleri
Ay’ın yönettiği Yengeç burcu insanı Ay’ın fazları gibi değişken olacak, duygusal dalgalanmalar çevresinde ki insanları da yoracaktır. Böyle durumlarda nasıl davranacağınızı bilmediğiniz bir Yengeç sizi onu anlamadığınız için öfkelenebilir de.

Sevdiklerini çok sahiplenen Yengeç burcu insanı aşırı kıskanç yapısıyla karşısındakini zor durumda bırakacaktır. Baskı altında sevgisinin bile kısıtlandığını hisseden Yengeç burcu insanı güven duymayı öğrenmek zorunda.

Yengeç Burcunun Ünlüleri

ADS
 • Sylvester Stallone
 • Tom Cruise
 • Türkan Şoray
 • Sezen Aksu
 • Julius Caesar (Sezar)
 • Lady Diana
 • Louis Armstrong
 • Nelson Rockefeller
 • Ernest Hemingway
 • Kafka
 • Ringo Starr
 • Reha Muhtar
 • Aşkın Nur Yengi
 • Pınar Altuğ
 • Harun Kolçak
5/5 - (12 votes)
(Visited 201 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment