Yay Burcunun Genel Özellikleri

yay_burcu

Yay Burcunun Genel Özellikleri
Kişilik Özellikleri
Şans burcu Yay, maddi ve manevi bolluğu ifade eden Jüpiter tarafından yönetilir. İnanışa göre Yay burcu insanı ya varlıklı bir aileye doğar ya da zengin biriyle evlenir. Doğum haritasında ikinci evinde yani para, maddiyat evinde Yay burcu bu alanı da kişiyi bu anlamda rahatlatır ferahlatır.

Yay burcu insanları rahat, özgürlükçü, iyimser insanlardır. Olayların kolay, mutlu ve neşeli taraflarını görme eğilimindedir. Bu anlamda kendileri gibi karşısında ki insanları da rahatlatırlar. Özgür yanlarını bir Koç insanı gibi zorla korumazlar. Her şeyi akışına bırakmış bir yapıları vardır.

Şansları hayat boyu onların önlerini açacaktır. Hayal dünyalarında bir uçurtma gibidirler. Görecekleri çok ülke, mekan, güzellik vardır. Sorumluluk almayı bu anlamda sevmezler. Kim uçurtmanın iplerinin bir yere dolanmasını ister ki. Onlar için hayat bir yere bağlanıp, kök salmak için çok kısadır. Eğer ayak uydurmak isterseniz beraber o adımları atmak zorundasınızdır. Uyum sağlayamazsanız tıpkı burcun simgesi gibi fırlayarak uzaklaşacaktır.

Yönetici Gezeni: Jüpiter
Doğum Tarihleri: 22 Kasım-21 Aralık
Elementi: Ateş
Sloganı: “Her şey güzel oalcak!”

Anlaştığı Burçlar:

İkizler, Koç, Aslan

Yıllık Burç Yorumları:

2019 Yılı Yay Burcu Yorumu

Aylık Burç Yorumları:

2018 Kasım Ayı Yay Burcu Yorumu
2018 Aralık Ayı Yay Burcu Yorumu
2019 Ocak Ayı Yay Burcu Yorumu
2019 Şubat Ayı Yay Burcu Yorumu
2019 Mart Ayı Yay Burcu Yorumu
2019 Nisan Ayı Yay Burcu Yorumu
2019 Mayıs Ayı Yay Burcu Yorumu
2019 Haziran Ayı Yay Burcu Yorumu
2019 Temmuz Ayı Yay Burcu Yorumu
2019 Ağustos Ayı Yay Burcu Yorumu
2019 Eylül Ayı Yay Burcu Yorumu
2019 Ekim Ayı Yay Burcu Yorumu

Burçlarla Uyumu:

Yay Burcu Kadını – Koç Burcu Erkeği Uyumu
Yay Burcu Kadını – Boğa Burcu Erkeği Uyumu
Yay Burcu Kadını – İkizler Burcu Erkeği Uyumu
Yay Burcu Kadını – Yengeç Burcu Erkeği Uyumu
Yay Burcu Kadını – Aslan Burcu Erkeği Uyumu
Yay Burcu Kadını – Başak Burcu Erkeği Uyumu
Yay Burcu Kadını – Terazi Burcu Erkeği Uyumu
Yay Burcu Kadını – Akrep Burcu Erkeği Uyumu
Yay Burcu Kadını – Yay Burcu Erkeği Uyumu
Yay Burcu Kadını – Oğlak Burcu Erkeği Uyumu
Yay Burcu Kadını – Kova Burcu Erkeği Uyumu
Yay Burcu Kadını – Balık Burcu Erkeği Uyumu
Bunu da oku :  Terazi Burcu 2019 Yorumu

Yay Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar
İkizler Burcu
Karnaval tadında sorumsuz birlikteliği çağırır bu ilişkiler. Hayatları seyahatname olması gereken bir çift uyumudur. Hani denir ya alan memnun satan memnun diye. İki tarafta istediği gibi yaşayarak mutlu olacaktır. Ta ki sorumluluk üstlenme sırası gelene kadar. O zaman çatırdılar duyulmaya başlayabilir.

Koç Burcu
Bağımsızlığına düşkün diğer burç Koç burcudur. Hiç bir baskı onu yıldırmaz, mücadeleci tavrı Yay burcunun en çok dikkatini çeken ve imrendiği noktası olacaktır. İkisi de Ateş grubu olmasına rağmen Koç daha baskın bir yapıdadır.

Yeniliklere ikinizde açıksınız. Koç burcu insanı tuttuğunu koparan, öğrenmeye açık yapısıyla sizi de beraberinde sürükleyecek, dopdolu yıllar yaşamanıza vesile olacaktır.

Aslan Burcu
Gruptaşı olan Aslan Burcu insanı ile eğlenceye doyamayacak Yay burcu, Yay burcunun ayaklarını yerden kesecek sürprizler ile mutlu edecektir. Rutin olmayan bir ilişkiye kapı açacakları bu Ateş grubu burçları cömert yanlarını birbirlerinden esirgemeyeceklerdir. Yalnız Aslan’ın hükümran yapısı Yay’ı biraz gerebilir. O zaman doğasında olan oku fırlatıp gidecektir. Orta noktayı bulduklarında uzun süreler birbirlerinden kopamayacaklardır.

Bunu da oku :  Yay Burcu Mayıs Ayı Yorumu

Yay Burcunun Olumlu Özellikleri
İyimserliği ile tanınmış olan bu burcun insanları, herşeyin geçici olduğu savını hiç unutmazlar. O nedenle daha gamsız, daha rahat bir görünüm alırlar. Bu tavırları muhataplarını da rahatlatır. Kötü şeylere odaklanmayan yapıları daha yaratıcı olmalarını sağlayacaktır. Bu nedenle başarılarını daha çok arttıracaklardır.

Özgür ruh olan Yay burçları hayatlarını rüzgar gibi geçirmeyi hayal ederler. Auraları bunla kodlandığından bolluk ve bereket onlara sunulur. Takıntılı ve hırslı insanların “Ne kadar da kısmetli” diyerek gösterdikleri burç insanı Yay burcudur genellikle.

Heyecanlı, canlı, maceracı Yay burçları hayatı bir yarış pisti görecek, madalyalarına madalya eklemek isteyecektir. İçi çocuk gibi kalan nadir burç insanlarından biri olan Yay için hiçbir zaman oyun bitmeyecektir.

Yay Burcunun Olumsuz Özellikleri
Sorumluluk almaktan çekinen Yay burcu insanı çevresindekileri bu anlamda yarı yolda bırakma eğilimidedir. Çünkü her an gidecekmiş gibi davranır. Hayatlarında kendine engel bir şey olsun istemez. Gittikleri yerde ancak kendilerine bakacaklardır.

Gaza gelmesi kolay burçlardandır. O nedenle yanlış ve riskli kararlar alabilirler. Fitili yakar ucu kimi yakacak bilemeyebilir. O nedenle dikkatli olması, düşünmeden hareket etmemesi gerekir.

Bunu da oku :  Yay Burcu Kasım Ayı Yorumu

Dilin kemiği yok denir ya, biraz patavatsız davranışıyla ortamları buz kestirebilir Yay burcu insanı. Hal böyle olunca diplomatik tavır üzerine çalışması gerektiğini anlar.

Yay Burcunun Ünlüleri

 • Azra Akın
 • Woody Allen
 • Ludwig van Beethoven
 • Walt Disney
 • Mark Twain
 • Kirk Douglas
 • Frank Sinatra
 • Mehmet AIi Birand
 • Zeki Müren
 • Edith Piaf
 • Tülin Şahin
 • Hülya Koçyiğit
 • Fatma Girik
 • Gülşen Bubikoğlu
 • Tarık Akan
 • Sertab Erener
 • Onno Tunç
 • İbrahim Kutluay
5/5 - (6 votes)
(Visited 3 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment