Oğlak Burcunun Genel Özellikleri

oglak

Oğlak Burcunun Genel Özellikleri
Kişilik Özellikleri
Plan, program, detaycılık ve iş süreçlerin aranan burcu Oğlak burcudur. Mesafeli ve soğuk duruşu en belirgin özelliğidir. Kuralcılık ve katılık ona sağlam bir duruş verir. Maddiyata diğer Toprak grubu burçları gibi önem verir. Maneviyat olarak diğerlerinden biraz daha geridedir. Para konusunda tutumlulardır, har vurup harman savurmazlar.

Hislerini belli etmek onun için çok zordur. Daha doğrusu buna pek ihtiyaç duymaz. Onlarla yakından iletişim kuramayan biri onun sempatik ve esprili yanını göremez. Kendini her ortamda açmaz. Duygusallıklarının dışa vurumu, ancak çok özel anlarda meydana gelir. Her zaman bir çekingenlikleri vardır. İş hayatı her şeyden önce gelir. Dürüst ve çalışkandır. Oğlak burcunun insanları son derece ciddi ve güçlü iradeleri ile tanımlanırlar.

Düzenli yapısı, disiplini ve ciddiyeti biraz can sıkıcı hal alabilir fakat güveninizi sarsacak bir davranışta kolay kolay bulunmaz. Yarı yolda bırakmaz. Ast üst ilişkisini iyi yönetir. Hedeflerinden şaşmadığı sürece Koç burcu gibi hırslıdır fakat Koç gibi tek çalışmayı değil ekip çalışmasını tercih edecektir. Sosyal konum ve statü Oğlak burcu insanları için önemlidir.

Yönetici Gezeni: Satürn
Doğum Tarihleri: 22 Aralık-21 Ocak
Elementi: Toprak
Sloganı: “Her şeyin mantıklı bir açıklaması vardır.”

Anlaştığı Burçlar:

Başak, Boğa, Yengeç

Yıllık Burç Yorumları:

2019 Yılı Oğlak Burcu Yorumu

Aylık Burç Yorumları:

2018 Kasım Ayı Oğlak Burcu Yorumu
2018 Aralık Ayı Oğlak Burcu Yorumu
2019 Ocak Ayı Oğlak Burcu Yorumu
2019 Şubat Ayı Oğlak Burcu Yorumu
2019 Mart Ayı Oğlak Burcu Yorumu
2019 Nisan Ayı Oğlak Burcu Yorumu
2019 Mayıs Ayı Oğlak Burcu Yorumu
2019 Haziran Ayı Oğlak Burcu Yorumu
2019 Temmuz Ayı Oğlak Burcu Yorumu
2019 Ağustos Ayı Oğlak Burcu Yorumu
2019 Eylül Ayı Oğlak Burcu Yorumu
2019 Ekim Ayı Oğlak Burcu Yorumu

Burçlarla Uyumu:

Oğlak Burcu Kadını – Koç Burcu Erkeği Uyumu
Oğlak Burcu Kadını – Boğa Burcu Erkeği Uyumu
Oğlak Burcu Kadını – İkizler Burcu Erkeği Uyumu
Oğlak Burcu Kadını – Yengeç Burcu Erkeği Uyumu
Oğlak Burcu Kadını – Aslan Burcu Erkeği Uyumu
Oğlak Burcu Kadını – Başak Burcu Erkeği Uyumu
Oğlak Burcu Kadını – Terazi Burcu Erkeği Uyumu
Oğlak Burcu Kadını – Akrep Burcu Erkeği Uyumu
Oğlak Burcu Kadını – Yay Burcu Erkeği Uyumu
Oğlak Burcu Kadını – Oğlak Burcu Erkeği Uyumu
Oğlak Burcu Kadını – Kova Burcu Erkeği Uyumu
Oğlak Burcu Kadını – Balık Burcu Erkeği Uyumu
Bunu da oku :  İkizler Burcu Kadını - Oğlak Burcu Erkeği Uyumu

Oğlak Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar
Başak Burcu
İş kafaları neredeyse birbirinin aynı olan iki burç harika birer ekip arkadaşı olacaktır. Birbirlerinin dillerinden anlayacak, olayları çok hızlı ve kolaylıkla yorumlayacaklardır. Manevi ihtiyaçları ikisinin de minimum seviyededir. İkisi de mükemmeliyetçi yanları iş motivasyonlarını müthiş arttıracaktır.

Boğa Burcu
Garanticilik ve güven bu iki burcun genlerinde vardır. Maddi konulara bakışları paraleldir. Fakat Boğa burcu zevklerine daha düşkündür. Bu anlamda Oğlak burcuna daha fazla sabır göstermesi gerekecektir. Sevgi ve ilgi bekleyen Boğa burcu, Oğlak burcunda istediğini bulamayabilir.

Yengeç Burcu
Yuva, samimiyet ve sıcaklık dendiğinde Yengeç burcu insanı akla gelmesi Oğlak’ın soğuk ülkeler prensi/prensesi haline çok iyi gelecektir. Ayrıca ikisi içinde aile kurmak çok önemlidir. Bu anlamda Oğlak burcu Yengeç’e büyük bir güven verecek, sorumluluklarına sahip çıkacaktır. Romantizm konusunda çatışacak ikili diğer konularda çok iyi anlaşır.

Oğlak Burcunun Olumlu Özellikleri
Kararlı tavrı, dirayetiyle beraber herkese güven verir. Sürprizleri sevmeyen Oğlak burcu mantıklı hareket eder, mantık evliliklerini tercih eder sırf bu yüzden geç evlenen insanlardır. Verdiği karardan dönmesi çok zordur. O yüzden irdeler, analiz eder, bir sonuca varır.

Hedef odaklı ve mükemmeliyetçidir. O aklına koyduysa başaramayacağı iş yoktur. Tüm proseslerde ciddiyetle çalışır, hata payını en aza indirger. Pes etmez, zorluların üstesinden gelmeyi bilir. Yüksek statü için dişini tırnağına takar. En sonunda hedefine ulaşır.

Bunu da oku :  Terazi Burcu Kadını - Yay Burcu Erkeği Uyumu

Plan, program ve disiplin ondan sorulur. Her sektörde olması gereken burç gruplarındandır. Hayatı ıskalamak istemediği için her zaman gelecek için planlar yapar. Spontane işlerden hiç hoşlanmaz kendini kontrolsüz hisseder.

Oğlak Burcunun Olumsuz Özellikleri
Çevresini biraz zorlar Oğlak burçları. Eğlence hayatı onlara göre değildir. Kendi de bu hengamenin içine girmek istemez. Zamanını kendine göre daha değerli şeylerle geçirmeyi yeğelerler. Arkadaşları ve sevdikleri bu konudan biraz muzdariptirler. Bazen sırf bu konu yüzünden yakınlarına sırt dönebilirler.

Farklı fikirlere açık değildirler. Genelde kendi dedikleri ve bildikleri doğrudur. Çünkü o kararı alana kadar çok irdelemişlerdir. Hayatlarında ikinci bir yol bırakmamaya çalışmışlardır. Fakat bu durum onlarla çalışanlar için zor durumlar yaşatabilir. İkna süreci çok uzun sürebilir.

Maddiyatçı yapısı, yardımsever olmasını biraz gölgelemiştir. Hayır işlerine sıcak bakmazlar. Menfaatini kollayan bir yanları vardır.

Oğlak Burcunun Ünlüleri

  • Ebru Şallı
  • Çağla Şikel
  • Mustafa Sandal
  • Seda Sayan
  • Benjamin Franklin
  • Isaac Newton
  • Elvis Presley
  • Filiz Akın
  • Martin Luther King
5/5 - (6 votes)
(Visited 4 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment