Kova Burcunun Genel Özellikleri

kova_burcu

Kova Burcunun Genel Özellikleri
Kişilik Özellikleri
Dik başlı, özgürlüğüne düşkün, zeki, bilgili, cool, arkadaş canlısı olan bir hava grubu burcudur Kova burcu. Dahiler burcu olarak bilinen Kova burcu, kendinin bu özelliğinin farkında olmasından olsa gerek fazlasıyla mağrurdur. Bilgisi ve ön görüsünden insanlar yararlanır. Dediğim dedik olması, inatlaşması onu biraz zorlayabilir.

Bağımsızlığı onun için çok önemlidir. Buna engel olacak şeyleri ortadan kaldırmayı çok iyi bilir. Bu dürtü sadece kendisi için değil toplumun diğer bireyleri içinde istediği bir davranış biçimidir. Halkların özgürlükleri için çalışan, savunucu olan insanlar içinde yer alır.

Arkadaşlık Kova burcu insanı için çok önemlidir. Flört etmeden önce dahi arkadaş olmak partneriyle. Kurduğu bağ ne kadar kuvvetli olursa o kadar ilerisi güzel olacaktır. Yine de baskıya gelmez Kova, bunu hissettiğinde ortamdan uzaklaşacaktır. Her zaman mesafeli bir tavırları vardır. Yaklaşması zordur. Kendi sınırlarını kendi belirler. O istediği kadar yaklaşabilirsiniz. Haddini aşanları yakınında dahi tutmaz.

Yönetici Gezeni: Satürn, Uranüs
Doğum Tarihleri: 22 Ocak-19 Şubat
Elementi: Hava
Sloganı: “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.”

Anlaştığı Burçlar:

Aslan, Terazi, İkizler

Yıllık Burç Yorumları:

2019 Yılı Kova Burcu Yorumu

Aylık Burç Yorumları:

2018 Kasım Ayı Kova Burcu Yorumu
2018 Aralık Ayı Kova Burcu Yorumu
2019 Ocak Ayı Kova Burcu Yorumu
2019 Şubat Ayı Kova Burcu Yorumu
2019 Mart Ayı Kova Burcu Yorumu
2019 Nisan Ayı Kova Burcu Yorumu
2019 Mayıs Ayı Kova Burcu Yorumu
2019 Haziran Ayı Kova Burcu Yorumu
2019 Temmuz Ayı Kova Burcu Yorumu
2019 Ağustos Ayı Kova Burcu Yorumu
2019 Eylül Ayı Kova Burcu Yorumu
2019 Ekim Ayı Kova Burcu Yorumu

Burçlarla Uyumu:

Kova Burcu Kadını – Koç Burcu Erkeği Uyumu
Kova Burcu Kadını – Boğa Burcu Erkeği Uyumu
Kova Burcu Kadını – İkizler Burcu Erkeği Uyumu
Kova Burcu Kadını – Yengeç Burcu Erkeği Uyumu
Kova Burcu Kadını – Aslan Burcu Erkeği Uyumu
Kova Burcu Kadını – Başak Burcu Erkeği Uyumu
Kova Burcu Kadını – Terazi Burcu Erkeği Uyumu
Kova Burcu Kadını – Akrep Burcu Erkeği Uyumu
Kova Burcu Kadını – Yay Burcu Erkeği Uyumu
Kova Burcu Kadını – Oğlak Burcu Erkeği Uyumu
Kova Burcu Kadını – Kova Burcu Erkeği Uyumu
Kova Burcu Kadını – Balık Burcu Erkeği Uyumu
Bunu da oku :  Yay Burcu Kadını - Terazi Burcu Erkeği Uyumu

Kova Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar
Aslan Burcu
Aslan burcu da Kova burcu gibi benliğinden doğan, mağrur ve kendine düşkün bir burçtur. Egosal güç savaşları dışında çok iyi anlaşan ve uyum içinde olan iki burçtur, Kova ve Aslan. Aslan hükmetmek istediğinde Kova buna karşı çıkacak, kendisi de konuda eşit söz sahibi olmayı talep edecektir.

Terazi Burcu
Birbirleriyle çok keyifli bir uyum sağlayacak gruptaş burçlardır. Kova burcunun görgüsü ve bilgisi Terazi burcunun hemen dikkatini çeker. Terazinin, zarafeti ve nezaketi Kova’nın çok hoşuna gidecektir. Özellikle entellektül kulvarda ortak paydayı yakalayacak iki burç, arkadaşlık ve özel ilişkiler adına çok uygunlardır.

İkizler Burcu
Özgürlüğüne düşkün, rahat ikizler burcu Kova’nın istediğini verecektir. Yenilikleri keşfetmek, öğrenme merakı iki burcunun insanını da yakından ilgilendirir. Bilgi paylaşımcısı iki burç hiç birini kendilerine saklamayacak, sosyallikleri ile çevrelerine yayacaklardır.

Kova Burcunun Olumlu Özellikleri
İnsancıl ve hümanist olan Kova buru insanı, sistemleri sarsan bir yapıya sahiptir. Kova’ya göre önce insan ve insan hakları gelir. Hiç bir otoriteyi buna engel düşünemez. Bunun için de kendi imkanları dahilinde çalışır. Eşitlik yanlısı, halkların kardeşliği taraftarı ve ırçılık karşıtıdır.

Yenilikçi ve yeni şeyleri deneyimlemeyi seven Kova burcu bu anlamda insanların risk olarak gördükleri unsurlara kolaylıkla el atacaktır. Sorunlara farklı çözümler sunan Kova burcu, geleneksel bakış açısını altüst edecek doktirinlerle farkındalık yaratabilir.

Bunu da oku :  Yengeç Burcu Kadını - Koç Burcu Erkeği Uyumu

Kİmseye benzemez tavrı, hem topluma hizmet eden hem de aynı topluma aykırı davranan tek burç Kova’dır denilebilir. Özgür ruhu, istediğini her neyse yapmak istediğinde kimsenin karşı çıkmasını istemez. Her şeyi insan için görmesi bu anlamda toplumsal kuralları sarsacak davranışları da beraberinde getirecektir.

Kova Burcunun Olumsuz Özellikleri
Kültürü ve bilgisiyle her ne kadar insanlara faydalı bir birey bile olsa bunlardan esinlenerek ukâlaca tavır sergilememesi düşünülemez. Sahne de bu anlamda şov yapmayı çok seven Kova burcu, rekabet unsuru taşıdığı insanları da eleştirmekten geri durmaz. Cool havası burnu büyüklüğe doğru giderse, itici olma yolunda ilerlemiş olacaktır.

Asilik ve dik başlılık bazen Kova insanının muhatabını çileden çıkartabilir. Bir türlü ikna olmayan Kova, her öneriye farklı bir gerekçe sunacak, bu başarısından da mutlu olacaktır. Üslubu sertleşme eğiliminde olan Kova’nın kırıcı tavrı olumsuz özelliklerindendir.

Kova Burcunun Ünlüleri

 • Serdar Ortaç
 • Tuğba Özay
 • James Dean
 • Federico Fellini
 • Franz Schubert
 • Jules Verne
 • Ajda Pekkan
 • Candan Erçetin
 • Mehmet Ali Erbil
 • Rauf Denktaş
 • Charles Darwin
 • Charles Dickens
 • Abraham Lincoln
 • John Travolta
 • Nastassia Kinski
 • Wolfgang Amadeus Mozart
5/5 - (6 votes)
(Visited 10 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment