İkizler Burcunun Genel Özellikleri

ikizler

İkizler Burcunun Genel Özellikleri
Kişilik Özellikleri
Zekanın ve iletişimin gezegeni Merkür’ün yönettiği İkizler burcu insanı, bu gezegenin kendine atfetmiş olduğu özellikleri üstünde barındırır. Zodyak kuşağının üçüncü burcudur. Son derece zeki olan ve hızlı düşünen İkizler burcu insanı, diğer insanlar tarafından yanlış anlaşılmaya çok müsaittir. Hem hızlı düşünmek, hemde güzel cümlelerle onu dile getirmek her yiğidin harcı olmasa gerek. Bu diğer burçlardan insanlara “Ne kadar sık fikir değiştiriyor böyle” dedirtebilir.

Hava grubunun değişken burcu İkizlerin merak ve öğrenme duygusu, zihnini her zaman açık tutmasına vesile olur. Değişimi seven sıkılgan bir yapıları olduğundan kolay kolay bağlanamaz, bir süre sonra odaklanacağı konuyu değiştirme istekleri ortaya çıkar.

Koç burcu gibi hareketsizliğe tahammül edemeyen bünyeleri her daim enerjik ve canlıdır. Ortamda neşeli, canlı, kıpır kıpır bir insan görürseniz yüksek ihtimalle bu kişi İkizler burcu insanı olacaktır.

Yönetici Gezeni: Merkür
Doğum Tarihleri: 21 Mayıs-20 Haziran
Elementi: Hava
Sloganı: “Düşünmek, ruhun kendi kendine konuşmasıdır.”

Anlaştığı Burçlar:

Koç, Yay, Kova

Yıllık Burç Yorumları:

2019 Yılı İkizler Burcu Yorumu

Aylık Burç Yorumları:

2018 Kasım Ayı İkizler Burcu Yorumu
2018 Aralık Ayı İkizler Burcu Yorumu
2019 Ocak Ayı İkizler Burcu Yorumu
2019 Şubat Ayı İkizler Burcu Yorumu
2019 Mart Ayı İkizler Burcu Yorumu
2019 Nisan Ayı İkizler Burcu Yorumu
2019 Mayıs Ayı İkizler Burcu Yorumu
2019 Haziran Ayı İkizler Burcu Yorumu
2019 Temmuz Ayı İkizler Burcu Yorumu
2019 Ağustos Ayı İkizler Burcu Yorumu
2019 Eylül Ayı İkizler Burcu Yorumu
2019 Ekim Ayı İkizler Burcu Yorumu

Burçlarla Uyumu:

İkizler Burcu Kadını – Koç Burcu Erkeği Uyumu
İkizler Burcu Kadını – Boğa Burcu Erkeği Uyumu
İkizler Burcu Kadını – İkizler Burcu Erkeği Uyumu
İkizler Burcu Kadını – Yengeç Burcu Erkeği Uyumu
İkizler Burcu Kadını – Aslan Burcu Erkeği Uyumu
İkizler Burcu Kadını – Başak Burcu Erkeği Uyumu
İkizler Burcu Kadını – Terazi Burcu Erkeği Uyumu
İkizler Burcu Kadını – Akrep Burcu Erkeği Uyumu
İkizler Burcu Kadını – Yay Burcu Erkeği Uyumu
İkizler Burcu Kadını – Oğlak Burcu Erkeği Uyumu
İkizler Burcu Kadını – Kova Burcu Erkeği Uyumu
İkizler Burcu Kadını – Balık Burcu Erkeği Uyumu
Bunu da oku :  Terazi Burcunun Genel Özellikleri

İkizler Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar
Yay Burcu
Tencere kapak ilişkisi buna denir. Yay ile hem çok sıkı dost, hem sevgili ve eş olabilirsiniz. Girdiğiniz ortamları karnavala çevirmeye müsait yapılarınız, hayatınızın geri kalanında da sizi birbirinizden kopartmayacak bağlar sağlar. İkinizde gezmeyi, yeni şeyler keşfetmeyi, özgürlüğü çok sever; sorumluluktan uzak durursunuz. İşte bu noktada birinin ipleri ele alması gerekecektir.

Kova Burcu
Arkadaş canlısı ve bilgili Kova ile arasında güzel bir etkileşim olur. Özgürlükçü ve zapt alınmaz ruhu her zaman İkizlerde hayranlık uyandırmıştır. Arkadaş olarak da duygusal ilişkilerde de onu yanında isteyecektir. İkisinin de uzun süren bir ilişki kurmak, sonsuza kadar bağlılık yemini etmek gibi bir amaçları yoktur. Enerjileri uyuştukları sürece bereber olmayı tercih ederler. Enerji uyumları da kolay kolay bozulmaz.

Koç Burcu
Coşku ve enerjinin buluştuğu güzel bir kombinasyon. “Hızlı ve öfkeli” filmi bu tip çiftlerin maceralarından yola çıkılarak kaleme alınmış olsa gerek. İlişki ve arkadaşlıkta süratli kararlar ve hareket baş rol oynayacaktır. Gelgelelim ikizlerin konuş kabiliyeti Koç burcunun öfkesini kapasitesini arttır.

Bunu da oku :  Koç Burcu Kadını - Yengeç Burcu Erkeği Uyumu

İkizler Burcunun Olumlu Özellikleri

Öğrenme isteği İkizler’in en güzel yönlerinden biridir. Hiç kimsenin keşfetmediği detayları ortaya çıkarması Merküryan yapısını ortaya koymaktadır. Hareketli projelerde, analiz ve yaratıcılık kısmında kendinden üstünü bulunamayacaktır. El yeteneği gerektiren işlerde fevkalade başarılıdır.

Konuşkan yapısı, iletişim gücüne hayran bırakan cinstendir. Sosyallik kralı ve kraliçesi seçilmesinin sebebi iletişim kurma sanatından kaynaklanmaktadır. Birçok konuya açıklama getirerek, insanları bilgilendirmeyi çok sever.

Zeki ve akıcı konuşan birinden hazır cevaplılık beklemek zor olmasa gerek. Çok yönlü olan ikizler burcu insanının bilgisinin çok daha fazla konuda olması bu özelliğini desteklemektedir. Bir değil bir kaç açıdan olayları inceleyen beyni ne olduğunuzu anlamadan sizi cevap bombardımanına tutacaktır.

İkizler Burcunun Olumsuz Özellikleri
Çok konuşkan olması bazen çok daraltabilir. Gevezelik ve dırdır boyutuna getirmediği takdirde hoş olan bu özellik İkizler burcunda bazen sınırları aşabilir. Ortamın neşesi oldum derken, dikkat etmezse dinlenmekten usanılanı oluverir.

Çok yönlü olması, rutini sevmemesi, yeni şeyler keşfetme isteği var olduğu düzenden sıkılmasına yol açacaktır. Halk arasında İkizler insanı için “maymun iştahlı” benzetmesi bu nedenledir. Bu nedenli hareketli projeler ve ortamlarda kendini daha çok gösterecek ve rahat hissedecektir.

Bunu da oku :  Boğa Burcu Kadını - Aslan Burcu Erkeği Uyumu

Meraklı ve öğrenme isteğiyle dolu olan ikizler burcu insanı sıkılgan yapısıyla çok derinlere inemeyecek, odaklanma sorunu yaşayacaktır. Onun yerine daha yüzeysel bilgilerle heybesini doldurma eğilimindedir. Bir konuda derinlemesine çalışması için sabrı yoktur. Bu ona bazen başarısızlık getirir.

İkizler Burcunun Ünlüleri

 • Adile Naşit
 • Bülent Ecevit
 • Tansu Çiller
 • Çetin Altan
 • George Bush
 • Marilyn Monroe
 • Clint Eastwood
 • Che Guevera
 • John F. Kennedy
 • John Wayne
 • Kerem Alışık
 • Kenan Doğulu
 • Nilüfer
 • Bülent Ersoy
5/5 - (6 votes)
(Visited 18 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment