Koç Burcunun Genel Özellikleri

koc_burcu

Koç Burcunun Genel Özellikleri
Kişilik Özellikleri
Önderler burcu olarak bilinen Koç Burcu, kendi grubunun yani ateş elementinin de öncüsü ve Zodyak Kuşağının ilk burcudur. Gezegeni de Mars olunca girişken, atılgan sırası geldiğinde saldırgan bir karakter ortaya çıkarması olasıdır. Canlı, hareketli, süratli bir tip veren Mars adeta bu konuda ona yardım eden Kral ve Kraliçeleri haline getiriyor Koç’ları.

Giyim kuşam konusunda da canlılığını gösteren Koç insanı, hayranlık uyandıran güçlü bir izlenim oluşturması kaçınılmazdır. Sizi biri tanımlamak istese, ilk kullanacağı sıfat “Güçlü” olacaktır. Gerek atılgan yapınız, gerek sözünüzü esirgemeyişiniz gerekse kolay kolay yıkılmaz yapınız bu sıfatın hakkını verdiğinizi gösterir.

Bir Koç insanı kolay kolay geriye bakmaz bu anlamda yaptığı hatalardan ders çıkarmayı pek becerememektedir. An’ın insanıdır. Kin tutmaz, ne kadar asabiyete müsait olsa da saman alevi gibi dinginleşmeyi bilecektir.

Rutini ve yavaşlığı sevmeyen Koç Burcu, hızlı fikirleri ile alternatif yolları her zaman kolaylıkla becerecektir. Yaptığı iş eline yakışır, tabiri caizse eline aldığı her işin hakkını verir Koç burcu insanları. Devamlı hareket halinde olmaya ve başına buyruk davranmak isteyen Koç’lar kısıtlanmaktan ya da işine karışılmasından haz etmez.

Yönetici Gezeni: Mars
Doğum Tarihleri: 21 Mart-20 Nisan
Elementi: Ateş

Sloganı:

“İlk önce ben yaparım!”

Anlaştığı Burçlar:

Aslan, Terazi, Yay

Yıllık Burç Yorumları:

2019 Yılı Koç Burcu Yorumu

Aylık Burç Yorumları:

2018 Kasım Ayı Koç Burcu Yorumu
2018 Aralık Ayı Koç Burcu Yorumu
2019 Ocak Ayı Koç Burcu Yorumu
2019 Şubat Ayı Koç Burcu Yorumu
2019 Mart Ayı Koç Burcu Yorumu
2019 Nisan Ayı Koç Burcu Yorumu
2019 Mayıs Ayı Koç Burcu Yorumu
2019 Haziran Ayı Koç Burcu Yorumu
2019 Temmuz Ayı Koç Burcu Yorumu
2019 Ağustos Ayı Koç Burcu Yorumu
2019 Eylül Ayı Koç Burcu Yorumu
2019 Ekim Ayı Koç Burcu Yorumu

Burçlarla Uyumu:

Koç Burcu Kadını – Koç Burcu Erkeği Uyumu
Koç Burcu Kadını – Boğa Burcu Erkeği Uyumu
Koç Burcu Kadını – İkizler Burcu Erkeği Uyumu
Koç Burcu Kadını – Yengeç Burcu Erkeği Uyumu
Koç Burcu Kadını – Aslan Burcu Erkeği Uyumu
Koç Burcu Kadını – Başak Burcu Erkeği Uyumu
Koç Burcu Kadını – Terazi Burcu Erkeği Uyumu
Koç Burcu Kadını – Akrep Burcu Erkeği Uyumu
Koç Burcu Kadını – Yay Burcu Erkeği Uyumu
Koç Burcu Kadını – Oğlak Burcu Erkeği Uyumu
Koç Burcu Kadını – Kova Burcu Erkeği Uyumu
Koç Burcu Kadını – Balık Burcu Erkeği Uyumu
Bunu da oku :  Oğlak Burcu Kadını - Koç Burcu Erkeği Uyumu

Koç Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar
Terazi Burcu
Karşıt burcunuz olan Terazi, hava grubunun öncüsü olarak ortak paydada buluşmanızı sağlayacaktır. Terazi Burcunun inceliği, anlayışı, zerafeti, hayatında hep güzellikleri istemesi dikkatinizi çekecektir.

Terazi de Koç burcunun atılganlığı ve cesaretinden çok hoşlanacaktır. İkisi de hem iyi dost, hem iş arkadaşı, hem de sevgili olduklarında rahatça anlaşabilirler.

Yay Burcu
Hazır olun! Her şeyden önce süper bir dost arıyorsanız Yay burcu sizin için biçilmiş kaftan. Onunla hiçbir şeyi rutin yaşamayacaksınız. Oda sizin gibi Ateş grubunda olduğundan birbirinize çok çabuk ayak uydurur, adeta birbirinize çekilirsiniz. Heves konusunda birbirinize benziyorsunuz. Tıpkı sizin gibi hevesi çabuk geçer.

Yeniliklere ikinizde açıksınız. Yay insanı meraklı, öğrenmeye açık yapısıyla sizi de beraberinde sürükleyecek, dopdolu yıllar yaşamanıza vesile olacaktır.

Aslan Burcu
Grupdaşınız olan diğer bir ise Aslan’dır. Karşılıklı özelliklerinizi dengelerseniz çok sıkı dost, arkadaş, sevgili olabilirsiniz. ikisi de dediğim dedik, ikisi de dik başlı olduklarından ters gitmelerinin yanı sıra bu huyları birbirine benzediğinden, birbirlerinden hoşlanacaklardır.

Bunu da oku :  Koç Burcu Kasım Ayı Yorumu

Aslan burcu sizin gibi yaşamayı, eğlenceyi, yenilikleri sever. Ayrıca sizin gibi mert ve gururludur. Ancak Aslan burcu insanı kendisini biraz sizden üstün görecektir. Bu tutumuna saygı gösterebilirseniz, oda size yaklaşıp durumu dengelerse güzel birliktelikler sizi bekliyor olacaktır.

Koç Burcunun Olumlu Özellikleri
Cesaret kelimesinin kifayet bulduğu yer Koç Burcudur. Özünde liderlik olduğundan gerektiği yerde öyle bir motivasyon konuşması yapar ki, ardından kitleleri sürükleyebilecek kabiliyetin nereden geldiğini kanıtlar. Gözü kara ve merttir.

Riski seven Koç’lar girişimcilik yönünü konuşturmaktan zerre imtina etmeyeceklerdir. Her şeyin ilkini yapmaya meyilli olduklarından süratlerini bu alanda konuşturacak ve ilkleri on ikiden vuracaktır. Bu mana da şirket burçları içinde harika bir burç olarak yer almaktadır. Tezcanlı Koç bu anlamda sektöründe lider olma vasıflarını taşır.

Başına geleceklerini bilse dahi açık sözlülüğü elden bırakmayan Koç Burcu ile arkanızdan vurulmayacağınızı bilirsiniz. Dolambaçlı sözleri sevmez, kelime oyunları ona göre değildir. Kendisi açık sözlü davrandığı gibi karşısında ki kişiden de bunu bekleyecektir.

Hem zihnen hem de bedenen çok güçlüdür Koç. Zodyak kuşağının en dayanıklı özelliğini taşıyan burç, mücadeleci ve savaşçı ruhunu her dem taze tutar.

Bunu da oku :  Balık Burcu Kadını - Başak Burcu Erkeği Uyumu

Koç Burcunun Olumsuz Özellikleri
Koç burcu insanı birden patlayan öfkesiyle nam salmıştır. Öyle bir öfke ki kökünü bulmak imkansızdır. Yatıştırmak daha da alevlendirmeye yol açacaktır. O nedenle siz siz olun Koç’u kendi haline bırakıp adeta ateşe dönen bedenini soğumaya bırakın.

Naif kalpleri zorlu anlarda kırıcı tavrıyla alt üst etme kapasitesi vardır Koç Burcu insanının. Kendini affettirmeyi pek başaramasa da iyi yüreği çoğu şeyi unutturacaktır.

Hırslı, aceleci ve gözü kara tavrı her zaman iyi sonuçlar vermez. Hatalara oldukça açık olan davranışlar sevgiler Koç burcu insanı. Aklına geleni yapmasıyla bilinen Koç’lar risklerin altında kalmaya çok müsaitlerdir.

Koç Burcunun Ünlüleri

 • Descartes
 • Tenesse Williams
 • Vincent Van Gogh
 • Herbert von Karajan
 • Johann Sebastian Bach
 • Charlie Chaplin
 • Joan Crawford
 • Marlon Brando
 • Ömer Şerif
 • Fatih Sultan Mehmet
 • Zeki Alasya
 • Sakıp Sabancı
 • Kadir İnanır
 • Nurgül Yeşilçay
 • Kayahan
 • Aleyna Tilki
5/5 - (6 votes)
(Visited 13 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment