Şirket Burçları: Ateş Grubu

el, ateş ampul

Şirket Burçları: Ateş Grubu
KOÇ BURCU
21 Mart ve 20 Nisan tarihleri arasında kurum kimliği kazanan firmalar Koç Burcu karakter özelliklerini taşımaktadır.
Her şeyden önce sektöründe lider olma potansiyeli taşırlar. Savaşçı, meydan okuyan, hırslı, hızlı, yayılıp genişleyen şirketlerdir. Risk almaktan imtina etmeyen korkusuz şirketler olarak boy göstereceklerdir. Lider oldukları gibi çalışanları da bu burca mensup gibi hareket etmeye meyilli olacaklarından sağlam önderler çıkaracaklardır.

Organizasyonel çalışma ve kalite politikaları yerine, gerilla düzeni agresif rekabetle ve pazarla ilgilenirler. İş geliştirme birimleri güçlüdür. Ekip çalışması içinde çalışması zayıf “ego” ve “ilk olma” hissi her aşamada kendini belli edecektir. Planlı olmayan risklere girerlerse hata yapma oranları yüksektir.

ASLAN BURCU
23 Temmuz – 23 Ağustos tarihleri arasında kurum kimliği kazanan firmalar Aslan Burcu karakter özelliklerini taşımaktadır.
Sahne onların, onlar sahnenindir. Sektörde parıldamayı ve gösterişi seven şirketlerdir. Organizasyon ve ekip yapıları güçlüdür. Sabit burç olan Aslan’ın baskın ve yaratıcı özelliklerini alan şirketlerdir. Kreatif düşünce becerisi yüksektir. Bu yapıda diğer ateş burcu mensupları gibi güçlü ve otoriter liderler sivrilecektir. Çalışanlarının güçlü ve zayıf yanlarını iyi belirleyerek, onlardan en etkin şekilde fayda sağlayabileceklerdir.

Bunu da oku :  Kurumsal Kimliğe Gökyüzünden Bakış

Davetli oldukları büyük kongreler ve seminerlerde kalabalık içinde bile farkedilirler. Aslan burcu insanının yürüyüşü bile farklıdır. “Geliyorum” der gibidirler. Aynen de iş hayatı yolunda gelişleri şaşalı olacaktır. Burada dikkat edilecek husus o ahenk ve şaşanın içinde fazla açılıp kâr hedeflerinden sapmamalarıdır. Yeni ürün pazarında, ürün sunma süreçleri kuvvetlidir. Kalite yönetimi dahil olmak üzere, satış sonrası hizmete kadar iyi yönetirler. Her hangi bir hataya mahal vermek istemezler, firmanın prestiji onlar için çok önemlidir.

YAY BURCU
23 Kasım – 21 Aralık tarihleri arasında kurum kimliği kazanan firmalar Yay Burcu karakter özelliklerini taşımaktadır.

Özgür düşünmeye yönlendiren ve özgür düşünerek katkı sağlayan çalışana saygı duyan, vizyoner şirketlerdir. Onlar büyük sularda yüzmeyi iyi bilirler. Ekip performansını üst sevilere taşıyacak yetenekleri vardır. Her zaman birden çok hedefleri vardır. Enerjilerini tek bir konuya odaklamada güçlük çekebilirler. Lansmanlarını en inovatif yöntemlerle yapacaklardır.

Yurt dışı bağlantılı işlere girebilir, yabancı ortaklarla çalışabilirler. Çalışanların gelişimine, eğitimine katkıda bulunarak, uzun vadede işletmelerine sağlayacakları katkıyı hesaplarlar. Bazen fazla risk alarak, aşırı büyüme, gereksiz yatırımlar yapabilirler.

(Visited 109 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment