Şirket Burçları: Toprak Grubu

boga

Şirket Burçları: Toprak Grubu
BOĞA BURCU
21 Nisan ve 21 Mayıs tarihleri arasında kurum kimliği kazanan firmalar Boğa Burcu karakter özelliklerini taşımaktadır.
Güvenli olanı arama, sağlamcılık, sahiplenme, istikrar, kararlılık, ağır ama güçlü ilerleme tipik bir boğa burcu şirketlerin olumlu özelliklerindendir. Bir firma için tutarlı, sabırlı, istikrarlı bir oluşum içinde olmak, bunu korumacı ve sahiplenici bir tavırla desteklemek gayet verimli bir yaşam sağlayacaktır.

Bir boğa fakir doğsa bile zengin ölür. Maddeye ve maddiyata önem verir, bu konu da sabırla azimle çalışır. Mülkiyete yatırım yapar, tabiri caizse tırnaklarıyla kazıyarak gelecektir istediği noktaya. Sahip olmadığı şeylere çok itibar etmeyecek, boşa vakit harcamayacaktır. Estetik değerleri yüksek, sanata düşkün boğa maddeden burada sıyrılabilmektedir.

Olumlu yönleriyle başarıya adım adım yaklaşma eğiliminde olan boğa burcu, dışa dönük olmayan yanlarıyla, cesaretli, meydan okuyabilen bir tavır sergileyememektedir. Buna biraz hantal, derhal aksiyon alamayan halet-i ruhiye eklediğimizde mevcut sistemde geride kalması ihtimaldir. Geliştirilmesi gereken böyle davranışların yanında ayrıca sabit fikirlidirler. Hayatı siyah beyaz bir resim gibi görürler. Bu noktada değişime ayak direyecek, büyük bir direnç gösterecektir.

BAŞAK BURCU
24 Ağustos – 22 Eylül tarihleri arasında kurum kimliği kazanan firmalar Başak Burcu karakter özelliklerini taşımaktadır.
Titiz, dakik ve tempolu çalışan şirketlerdir. Başak mavi yakalıları ve bilgi işçilerini temsil ettiğinden, emek yoğun bütün sektörler bu burca dahildir. B2B, yan sanayi, bilişim konulu şirketlerin kuruluş tarihleri için uygun zamanlardır.

Bunu da oku :  Akrep Burcu Kadını - Yengeç Burcu Erkeği Uyumu

En güçlü birimleri muhasebe, bilgi teknolojileri, lojistiktir. Yazılım ekipleri şirketin bel kemiğidir. Çalışmaya ve detaylara hakim olmaya özen gösterirler. Veri madenciliği, KAIZEN, müşteri veri tabanı yönetimi, iş akışları, süreç ve verimlilik analizleri, bilgi depolama, tedarik zinciri yönetimi, lojistik en yetenekli alanlarıdır. Reklam, kurumsal imaj çalışmaları, ar-ge için danışmanlarla çalışmaları uygun olacaktır.

OĞLAK BURCU
22 Aralık-20 Ocak tarihleri arasında kurum kimliği kazanan firmalar Oğlak Burcu karakter özelliklerini taşımaktadır.
Geleneksel, devlet bağlantılı, prosedürlerin iyi çalıştığı şirketlerdir. İnşaat, finans, ağır sanayi alanlarında kurulacak şirketler için bu tarihler tercih edilebilir.

Geleneksel, çoğu zaman devlet uzantılı şirketlerdir. Ayakları yere basan, gerçekçi, prosedürlerin iyi çalıştığı şirketlerdir. Kalite yönetimi, ISO ve diğer sektörel sertifikasyonlarda, kayıp önleme sistemlerinde çok başarı gösterirler. Organizasyon tasarımına uygun şekilde çalışmayı, iş tanımları, roller ve sorumluluk dağılımları, talimatların geçerli olmasını önemserler. Genelde eski ekonomi sektörlerini, reel işleri tercih eder, zamanlar güçlenirler. Şirket kültüründe sürekli iyileşme araçları, metodları sıkça kullanılır. Kaynakların etkin kullanılması sayesinde, EBITDA ilk yıllardan itibaren pozitiftir. İşletme sermayesini etkin şekilde kullanıp, kendi alanlarında en büyük olmasa bile en verimli şirket olmayı başarırlar.

5/5 - (11 votes)
(Visited 43 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment