Doğum Günün Kutlu Olsun Google

google_basak_burcu

Kim derdi ki hayatımızın odak noktası olacak bir mecranın 4 Eylül 1998′ de dünyaya geleceğini. Evet, GOOGLE arama motoru bundan 20 yıl önce 4 eylül 1998’de ilk olarak özel bir şirket olarak, Larry Page ve Sergey Brin tarafından, Stanford Üniversitesi’nde doktora öğrencisi oldukları sırada kurulmuştur. Dünyanın en büyük arama motorunun bugünkü değeri, yaklaşık 800 milyar dolar civarında. Şirket, aynı zamanda 75 milyar değerinde olan YouTube’un da sahibi.

Tarih, iletişimin ve zekanın gezegeni olan Merkür tarafından yönetilen Başak Burcu vaktini gösteriyor. Bir arama motoru için bu kadar iyi bir burç olabilir miydi, gerçekten düşündürücü. Analiz kafası bu kadar gelişmiş olan Başak Burcu’nun gözünden hiç bir şey kaçmaz tıpkı GOOGLE gibi. 4 Eylül’de doğan insan, kurum ve varlıkların özellikleri şu kategorilerde toplayabiliriz. Bu gün doğanların ve Başak burçların genel özelliklerini sizin için aşağıda 5 madde de kısaca özetledik. GOOGLE ile olan benzerliklere siz de şaşıracaksınız.

1) Öğrenmeye Meraklı: Öğrenme yetenekleri çok güçlüdür ve bellekleri çok güçlüdür. Yaşamlarında daima onları oyalayacak bir amaçları vardır. Kişisel gelişimleriyle ilgili geniş çapta araştırmalar yaparlar. Öğrenmekten adeta haz alır, öğrendiğini de kesinlikle öğretirler. GOOGLE bu anlamda dünya üzerinde ki en büyük arama motoru olması nedeniyle en çok öğrenen ve öğretendir.

2) Kurgucu: En iyi senaryo yazarları Başak burçlarından çıkar. Her ayrıntıyı, her detayı inceler, tüm noktaları analiz eder, hiç açık kalmayınca da örüntüyü beyninde oluşturur. Bir işi yapmadan önce onu tamamen kurgular, spontene davranışlar düşmanıdır. Bu nedenle sürprizlerden hoşlanmaz. Çünkü örümcek edasıyla tek tek ördüğü kurguyu mahvetmiş olabilirsiniz. Yaşamlarında bu kadar derin kurgu ile kuran insanlarla yaşamak hem hoş hem de zor olabilir. Aman dikkat! GOOGLE üstün kurgu yeteneği sayesinde sizin aramak istediğiniz kelime ve/veya kelimeleri düzgün dizinler halinde size sunar.

3) İletişim Yanı Güçlü: Muhteşem bir ikna kabiliyetleri vardır. Kendilerine göre yönlendirir asıl verilmek istenen mesajı güzellikle muhatabına işlerler. Ruhunuz hissetmez. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarırmış misali hedeflerine ustalıkla ulaşırlar. GOOGLE iletişim ağını güçlendirecek alt yapıyı oluşturmuş, sosyal medyanın bugünlerine ön ayak olmuştur.

4) Takıntılı: Bir şeyi aklına takmış ise kesinlikle kurtulması zor olacaktır. Seçim yaparken çok zorlanırlar. Takıntılı olmaları bu anlamda kendilerini çok zorlar. Dönüp dolaşıp kısır döngüye girebilirler. Bu nedenledir ki sevdiğiniz bir ayakkabıyı ararken GOOGLE sizi “kendi gibi gördüğünden” her arama sayfasında aradığınız ürünün boy boy reklamı ile takılı kalmanızı sağlar.

5) Sempatik ve Mizahi: Arkadaşları arasında farklı yönleri ile dikkat çekerler. Dürüst ve vicdan sahibi, sevdiklerine bağlı ve uysaldırlar. Sempatik halleriyle ilgi çeker, ince mizah anlayışıyla kendini dinletirler. Olaylara mizahi bir yaklaşım getirir.GOOGLE eğlence dünyasını ayağınıza getiren YouTube’un sahibidir.

Google, 2005 yılından beri doğum gününü 27 Eylül tarihinde kutluyor. Kendine özel doodle hazırlayan şirketin teması ise;”Google ne zaman kuruldu?” oldu. Google arama motoru, 27 Eylül 2005 tarihinde rekor bir indeks sayısına ulaştı. Bu rekordan sonra da artık Google’ın doğum günü, her sene 27 Eylül tarihinde kutlanılmaya başlandı.

Bunu da oku :  Şirket Burçları: Toprak Grubu

Yaşamımıza katkılarından dolayı GOOGLE’a teşekkür ediyoruz. İyi ki doğdun…

5/5 - (1 vote)
(Visited 9 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment