Venüs Retrosu 2018 (5 Ekim – 16 Kasım)

venus-retrosu

VENÜS RETROSU 2018 (5 EKİM – 16 KASIM)

Venüs gezegeni yaklaşık 1,5 yılda bir 40 günlük retro yapar. Gökyüzünde beşgen hareketi yaparak Pentagram işareti oluşturur. En son bundan 8 yıl önce yani 2010 sonbaharında Venüs Akrep burcunda retro gerçekleştirmiştir. Bu dönemde neler yaşadıysanız şimdi yaşayacaklarınızın habercisidir diyebiliriz. Paranın, aşkın, ilişkilerin, tasarımın ve güzelliğin yöneticisi Venüs gerileme hareketi yaptığında, bu konular ile ilgili yeni girişimlerimizi bir süreliğine rafa kaldırmamız da fayda vardır.

Aslında hiçbir gezegen geri gitmez. Ancak gezegenlerinde hızlarında değişimler olabiliyor ve buna göre yeryüzünden gözlemlendiğinden o gezegen “geri gidiyormuş” gibi görünüyor. Venüs’ün retro durumunda, Venüs gezegeninin temsil ettiği konularda yani eski aşk veya finansal konularda bir gözden geçirme yaşabiliriz. Venüs direkt gittiğinde yeni aşk ilişkileri kalbin değişmesine neden olabilir. Venüs’ün retrograd evresi boyunca yapılan yatırımlar değer kaybedebilir. Kırk bir gün sürecek olan 2018 yılının Venüs retrosu; Akrep burcunda başlayacak ve son on günü Terazi burcunda gerçekleşecek.

Bunu da oku :  Ay Takvimine Göre Yapılacak İşler

Bu dönemde, estetik ameliyatlardan, tarzımızda köklü değişiklikler yapmaktan uzak durmamızda fayda olacaktır. Aksi halde bazı komplikasyonlar yaşayabilir ve bu tür sebeplerle söz konusu işlemleri belki de tekrar etmemiz gerekebilir. Aynı dönemde parasal konularda da pek şanslı olmayabiliriz. Venüs gerilemesi süresince yeni yatırımlara girişmemeli, bunun yerine devam eden ve nihayetlendirilmesi gereken yatırımlarımızı bu döneme henüz girerken sonuçlandırmaya odaklanmalıyız. Venüs gerilemesi aşk ve ilişkileri de etkileyeceği için bu gerileme dönemi, yeni bir ilişkiye başlamak için de pek uygun bir zaman olmayacaktır. Venüs gerilemesi süresince ilişkilerimizde bazı küçük gerginliklerin artabileceğini düşünerek, olaylara daha sağduyulu yaklaşmamızda fayda olacaktır.

Venüs geri giderken, eskiden başlamış bir romantik ilişkinin tekrar hayata girmesi gözlemlenebilir. Burada mevzu, kapanmamış hesapları kapatmaktır. Eski sevgi sorunlarıyla yüzleşmek, arınmak ve temizlenmek gerekir. Neticede iki yol izlenebilir: Ya bitirilmesi gereken bir ilişkiyi noktalamak; ya da kurtarılabilecek ilişkinin sorunlu yanlarıyla yüzleşip, farkındalık geliştirip, arınmış bir şekilde tekrar başlamak. Venüs retrosunda, eskiden başlatılmış ekonomik, finansal, maddi konuları gözden geçirmek ve sorunlu hesapları kapatmak gerekir. Böylece retrodan sonra hem aşk ilişkilerinde, hem de maddi konularda geçmişin yükünden arınmış, temiz, taze başlangıçlar yapılabilir.

Ancak bu süreyi ikiye bölmeliyiz;

  • 5 Ekim 2018 ile 9 Kasım 2018 süreci “Venüs Akrep” temaları
  • 9 Kasım 2018 ile 16 Kasım 2018 sürecini ise “Venüs Terazi” temaları
Bunu da oku :  Koç Burcu 2019 Yorumu

Akrep burcunda gerçekleşen bir Venüs retrosu ile; aklımıza ilk olarak, geçmişte yaşanan tutkulu, kin, nefret, öfke ve kıskançlık gibi uç duyguların yaşandığı ama sayfası açık kalmış bir aşk romanını getiriyor akla. Dolayısı ile; “ya hep ya hiç” deyipte köprüleri attığımız bir aşk, küllerinden doğup yeniden bir fırsat vermeniz için bu retro sürecinde karşınıza çıkabilir. Değerlendirebilirsiniz. Yalnız çok fazla beklenti içine girmemenizi şimdiden öneririrm, çünkü retronun tekrar direk hareketine dönüşü ile, yine her şey eskisi gibi olabilir. Yani sadece kısa bir zaman dilimi olan bu 41 günlük büyülü süreci, bu açık kalmış aşk romanını kapatmak için değerlendirebilirsiniz.

“5 Ekim 2018 ile 9 Kasım 2018” arasını geçmiş hesapları sorarak, yüzleşerek.
“9 Kasım 2018 ile 16 Kasım 2018” arasını ise karşılıklı “saygı ve nezaketigeri kazanmak üzere değerlendirebilirsiniz.

Diğer bir Venüs/Akrep teması ise ; eğer o zamanlarda yaşadığınız üreme organlarında yaşanan bir sağlık sorunu idi ise; bunun tekrarlama durumu olabilir.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment