Şirket Burçları: Su Grubu

su_burcu

Şirket Burçları: Su Grubu
YENGEÇ BURCU
21 Haziran ve 20 Temmuz tarihleri arasında kurum kimliği kazanan firmalar Yengeç Burcu karakter özelliklerini taşımaktadır.
Topluma duyarlı, ölçülü şirketlerdir. Büyüme odaklıdırlar. Birçok şubeleri, satış noktaları olup çeşitli lokasyonlar da ofisler kurabilirler. Şirket kültürü olarak geçmişe, geleneklere bağlı ataerkil bir yapı söz konusu olabilir. Şirketi bir aile olarak görmek, istifa edenlerle duygusal problemler yaşamak gibi zaafları da vardır.

Sabit kıymetlerin yönetimi önemlidir. Mali işler birimleri güçlüdür. Geçmişteki başarılara sağlanıp kalmak bazen en büyük hataları olur.Duyarlı, büyümeye odaklı şirketler. Yiyecek-içecek, kadın, bebek, çocuk ürünleri, aileye ait ürünler satan şirketler için uygun kuruluş tarihleridir. Büyüme odaklı şirketlerdir. Yiyecek-içecek, kadın ve çocuklara yönelik ürünler, ev ve dekorasyon alanındaki şirketler Yengeç burcuyla temsil edilir.

AKREP BURCU
23 Ekim ve 21 Kasım tarihleri arasında kurum kimliği kazanan firmalar Yengeç Burcu karakter özelliklerini taşımaktadır.
Araştırmacı ve gizliliği seven şirketlerdir. Faaliyet alanlarına iyi konsantre olur, sıkı çalışır, enerjilerini optimum şekilde kullanırlar. Şirket hedefleri herşeyden önemlidir. Hedefler genelde nettir, strateji çalışması ile belirlenmiş, rekabet analizleri rutin olarak yapılmıştır.

Bunu da oku :  Burçların Ofis Halleri

Tuttuğunu koparan şirketlerdir. Zaman zaman skandallar gündeme gelebilir. Şirket, belli bir dönem sonunda dönüşerek tamamen farklı bir faaliyet alanına da girebilir. Denetim, pazar araştırma, hissedar ilişkileri birimlerinin yanı sıra, yönetim kurulunun da çok etkin olduğu şirketlerdir. Hissedarların yapısı, çekişmeli ortamlar yaratabilir. Paradan para kazanmayı, ticari bilinçte davranmayı bir yetenek olarak geliştirir. Fazla denetim, aşırı veri didikleme ve raporlara riskleri yüzünden zaman kaybedebilirler.

BALIK BURCU
20 Şubat ve 20 Mart Sosyal sorumluluğa önem veren, genel anlamda sevilen ve yakın bulunulan şirketlerdir.
Kurumsal sosyal sorumluluk projelerine önem veren şirketlerdir. Genel anlamda sevilen ve yakın bulunan, renkli şirketlerdir. Vizyonu ortaya koyma, pazara bütünsel bakabilme, sağduyu ile hareket edebilme yetenekleri vardır.

Hedefler sık sık değişebilir. Sanal iletişim konusunda başarılıdırlar. İnsan kaynakları, reklam, sponsorluk, strateji geliştirme, ar-ge, birimleri kuvvetlidir. Elle tutulmayan sanal ürünler, arka plandan çalışılan işler, medya gibi yaratıcılık isteyen sınırlı olmayan alanlar bu şirketlerin oyun yeridir.

Fast-food, sanal iletişim, radyoculuk alanlarında kurulacak şirketler için bu dönemler seçilebilir.

5/5 - (5 votes)
(Visited 31 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment