Aslan Burcunun Genel Özellikleri

aslan burcu

Aslan Burcunun Genel Özellikleri
Kişilik Özellikleri
Zodyak Kuşağında gösterişin, şaşanın vücut bulduğu tıpkı yöneticisi Güneş gibi parlayan burçtur Aslan burcu. Beşinci sırada merhaba diyen bu burç dikkat çekici özelliklerini göz önüne sermekten zevk alır. Aslan burcu sahneyi temsil eder. Hayat onlar için bir sahnedir. Oyunun sonunda alkışı almakta biraz onların hakkıdır.

Aslan burcu insanı lüksü sever, sevdiklerini de lüks hediyelerle mutlu edeceğini düşünür. Burada bir bakıma himayesindeki insanları lütûflandıracağı kanısı vardır Aslan burcunun. Çünkü krallık ya da kraliçelik bunu gerektirir. Bunun karşılığında bir nevi tebaasının kendi yönetimi altına gireceğini bilir. Aslan burcuna her şeyden önce saygı duyulacaktır. Ortamlarda nezih bir havası vardır. Ve bir toplulukta hemen farkedilecek kendini farkettirecektir. Ya hoş sadası yankılanacak ya da tavırları farklı olacaktır. Kendini karşı ayrı bir beğenisi vardır.

Aslan burcu için gurur çok önemlidir. Gururunu kıracak şeyleri kaldıramaz. Bu nedenledir ki muhatabının gururunu kıracak bir tavır sergilemez. Empati kurmayı bilir. Nazik ve ince yapılıdır. İyi niyetini her zaman belli eder. Yönetici tarafıyla kendisine bağlı çalışanları liyakat ile yönetir.

Yönetici Gezeni: Güneş
Doğum Tarihleri: 21 Temmuz-23 Ağustos
Elementi: Ateş
Sloganı: “Kontrolsüz güç, güç değildir!”

Anlaştığı Burçlar:

Kova, Yay, Koç

Yıllık Burç Yorumları:

2019 Yılı Aslan Burcu Yorumu

Aylık Burç Yorumları:

2018 Kasım Ayı Aslan Burcu Yorumu
2018 Aralık Ayı Aslan Burcu Yorumu
2019 Ocak Ayı Aslan Burcu Yorumu
2019 Şubat Ayı Aslan Burcu Yorumu
2019 Mart Ayı Aslan Burcu Yorumu
2019 Nisan Ayı Aslan Burcu Yorumu
2019 Mayıs Ayı Aslan Burcu Yorumu
2019 Haziran Ayı Aslan Burcu Yorumu
2019 Temmuz Ayı Aslan Burcu Yorumu
2019 Ağustos Ayı Aslan Burcu Yorumu
2019 Eylül Ayı Aslan Burcu Yorumu
2019 Ekim Ayı Aslan Burcu Yorumu

Burçlarla Uyumu:

Aslan Burcu Kadını – Koç Burcu Erkeği Uyumu
Aslan Burcu Kadını – Boğa Burcu Erkeği Uyumu
Aslan Burcu Kadını – İkizler Burcu Erkeği Uyumu
Aslan Burcu Kadını – Yengeç Burcu Erkeği Uyumu
Aslan Burcu Kadını – Aslan Burcu Erkeği Uyumu
Aslan Burcu Kadını – Başak Burcu Erkeği Uyumu
Aslan Burcu Kadını – Terazi Burcu Erkeği Uyumu
Aslan Burcu Kadını – Akrep Burcu Erkeği Uyumu
Aslan Burcu Kadını – Yay Burcu Erkeği Uyumu
Aslan Burcu Kadını – Oğlak Burcu Erkeği Uyumu
Aslan Burcu Kadını – Kova Burcu Erkeği Uyumu
Aslan Burcu Kadını – Balık Burcu Erkeği Uyumu

Aslan Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar
Kova Burcu
Burcun karşıtı olan Kova burcu, akıl oyunları, dingin bilgisi, elde avuçta durmayan yapısıyla Aslan burcunda hayranlık uyandırır. Arkadaşlık ve duygusal ilişkilerde aradığı partnerdir Kova burcu insanı. Aslanın görkemli kişiliğine iyi bir dokunuş yapacaktır. Sık sık seyahat edecekler ve yepyeni şeyler keşfetmekten mutluluk duyacaklardır.

Yay Burcu
Gruptaşı olan Yay Burcu insanı ile eğlenceye doyamayacak Aslan burcu, Yay burcunun ayaklarını yerden kesecek sürprizler ile mutlu edecektir. Rutin olmayan bir ilişkiye kapı açacakları bu Ateş grubu burçları cömert yanlarını birbirlerinden esirgemeyeceklerdir. Yalnız Aslan’ın hükümran yapısı Yay’ı biraz gerebilir. O zaman doğasında olan oku fırlatıp gidecektir. Orta noktayı bulduklarında uzun süreler birbirlerinden kopamayacaklardır.

Koç Burcu
Zodyak’ın iki güçlüsü aynı karede dediğinizi duyar gibiyiz. Mars ve Güneş’in dansı çok tutkulu ve gösterişli olacaktır. Birbirlerinin hassasiyetlerini anlamaları çok daha kolay olur. Birbirleri üzerinde hakimiyet kurmaya çalışmaları ilişkiyi biraz çalkantıya sokacaktır. Durulmaları kısa süre alır. İkisi de dürüst ve iyi niyetlidir.

Aslan Burcunun Olumlu Özellikleri
Cömert ve merhametli Aslan kendi himayesi altında olan insanlar için çok çabalar. Yardıma ihtiyacı olanları görür ve yaptığı yardımı hiç bir zaman belli etmez.

Doğuştan lider olan Aslan her grupta doğal lider olacaktır. Kitleleri arkasından getirecek bir karizması vardır. Kendi ile beraber çevresindekileri de yükseltir. Sözü dinlenen sevilen bir tiptir. Yaptıkların mükafatını karşılık beklemeden alırsa ondan mutlusu olmayacaktır.

Aslan havası, Aslan yürüyüşü sözlerini duymuş olmalısınız. Bu Aslan burcu insanına has davranışların soylu bir asalete sahip olduğunu unutmamak lazım.

Aslan Burcunun Olumsuz Özellikleri
Kendini beğenen aslan bazen bu durumu abartarak çevresindekileri küçük görme eğiliminde olurlar. Fazla gurur kibir getirecek, çevresindekilere “burnu havada” lakabı taktıracaktır.

Ototriter yapısı ve çevresindekiler hükmetmesi sınırlarını aşmasına sebep olabilir. O nedenledir ki Aslan için diktatör burcu da denmektedir. Gücü faydalı alanda kullandığında saygı duyulacak, kullanmadığında kendinden nefret ettirecektir.

Sevdiklerinin ve çevresindekilerin sabrını zorlayarak şaşırtacak şekilde tembelce davranabilir. Kendini “kral/kraliçe” ilan ederek emirler yağdırabilir.

Aslan Burcunun Ünlüleri

 • Zuhal Olcay
 • Gönül Yazar
 • Uğur Mumcu
 • Hakan Altun
 • Deniz Akkaya
 • Napoleon Bonaparte
 • Fidel Castro
 • Alfred Hitchcock
 • Robert De Niro
 • Bill Clinton
 • Coco Chanel
 • Mata Hari
 • Henry Ford
 • Mick Jagger
 • Madonna
 • Shoren Stone
(Visited 44 times, 1 visits today)

ilgili başlıklar

Leave a Comment