Jüpiter Yay Transiti

jupiter-yay-transiti

Jüpiter Yay Transiti

Jüpiter Yay Transiti hangi alanlarda şans getirecek? Jüpiter Yay Transiti kimleri etkiliyor? Jüpiter Yay Transitinin burçlara etkisi nelerdir? Jüpiter Yay Burcuna Ne Zaman Geçecek? Jüpiter Yay Burcunda ne kadar kalacak?

2018 yılınında arka arkaya gelen retrolar ve tutulmalar insanları kaos ortamında mücadele etmek zorunda bıraktı. Ülkemizde gerek ekonomik ve finansal sorunlar gerekse dış ilişkilerde ki gerilimler astrolojik gündemi onaylar nitelikte. Bu sürecin ne zaman son bulacağı herkesin kafasında cevabını bekleyen bir soru adeta.

2018 ve 2019 yılının en şanslı ve en bereketli günlerini bize müjdeleyen gezegenler şu günlerde Jüpiter ve Yay Burcu kavuşumu için hazırlanıyorlar. Bu transit Zodyak Kuşağındaki tüm burçları belli noktalardan destekleyecek ve bereketlendirecek. Kimler neler elde edecek ya da yaşayacak bunlara geçmeden önce dilerseniz baş kahramanımız Jüpiter’den bahsedelim. Ayrıca 2019 yılı genel yorumlarını şuradan okuyabilirsiniz: 2019 Yılı Genel Burç Yorumları

Jüpiter
Jüpiter, gezegenlerin en büyüğüdür. Çapı dünyanın çapından on bir kat geniştir, ağırlığı da üç yüz mislinden fazladır. Çekim gücü biraz daha fazla olduğunda neredeyse ikinci bir Güneş olacak olan Jüpiter Güneş etrafındaki turunu yaklaşık on iki ayda tamamlamaktadır. Yani bir burçtaki yolculuğu bir yıl sürmektedir. Bu bakımdan da bir burçta bir ay yolculuk yapan Güneş’e benzerlik göstermektedir. Ve yine bu özelliği nedeniyle eskiden Çinli astrologlar Jüpiter’e “Yıl Yıldızı” demekteydiler. Güneş ile Jüpiter’in psikolojik özelliklerinde de benzerlikler bulunur. Sembolik yönüyle, Jüpiter eski Yunan’da Jov ve Zeus olarak anılır.

Güneş gururu, Jüpiter kibiri temsil eder. İkisi de kendisini dışarı açabilen, cömert özelliklere sahiptirler. İkisi de bu dünyada bulunmalarının bir lütuf olduğunu, ve bu nedenle hayatın ve diğer insanların onların beklentilerini yerine getirmekle görevli olduklarını hissettirecek tavırlar içine girebilirler. Herkesin onların etrafında dönmelerini bekleyebilirler. Bu davranışların hangisinden kaynaklandığını anlayabilmek için çok dikkatli olmak gerekir. Entelektüel açıdan Jüpiter yüksek ahlaksal doğayı simgeler ve yüksek ahlakın insandaki yansımalarını gösterir. Kimi nasıl etkileyecek anlatmadan önce Jüpiter Yay Burcuyla olan temasında genel olarak neler yaşanır buna değinelim.

Jüpiter – Yay Burcu Transiti
Jüpiter’in yılda bir burç değiştirdiğini daha önce de belirtmiştik. Jüpiter, geçtiğimiz ekim ayından beri Akrep burcunda hareket etmekte ancak bu sürenin son altı ayını retro harekette geçirdi. Bir önceki Yay Burcuna yaptığı transitin üzerinden yaklaşık 12 yıl geçti. Ve tekrar evine, yuvasına döndü Jüpiter. Her insanında yaşadığı gibi gezegenlerde en rahat ve uyumlu oldukları mekan evleridir. Bu konforla herkesin hayatına güzel bir temasta bulunacağını söyleyebiliriz.

Jüpiter Yay, insanları ve toplumları yeni ufuklar keşfetmeleri ve böylece büyümeleri için teşvik edici bir etkidir. Jüpiter Yay transiti evde oturup hiçbir şey yapmadan geçmişi takıntı haline getirecek zaman değildir. Aksine, geleceğe yönelmek daha fazlasını bilmeye çalışmak ve tanıdık yerlerin ve insanların uzağında yeni tecrübeler edinmek için daha fazla risk almaya hazır olmak gerekir. Jüpiter, yaşantımıza yön veren büyük fikirler ve önemli deneyimlerdir. Jüpiter Yay, konfor alanından çıkmaya cesaret edeni, açık fikirliliği ve özgür düşünceyi ödüllendirir. Fakat transit etkisinde dogmatik ve fanatik olan kişilerin büyük bedeller ödemesi gerekebilir.

Jüpiter Yay transitiyle nihai varış noktası değil fakat yolculuğun kendisi öncelik kazanır. Dünyadaki yerimizi anlamamız için başka coğrafyalar görmenin, farklı felsefeler, değişik kültürler ve aynı zamanda yabancı insanlar tanımanın faydası vardır. Jüpiter Yay birleşimi dünyanın bütün lezzetlerini tatmaya ve tüm bilinmezleri keşfetmeye gönüllü bir enerjidir. Daha büyük düşünmek, daha uzağa gitmek, farklı denizlere açılmak demektir.

Bunu da oku :  Astrolojide Ev Kavramı

Yay burcunun ana temaları deneyime açık olma, özgürlük, araştırma, başkalarının felsefe ve inançlarına açık olma, tolere edebilme ve öğrenme arzusudur. Kendi burcuna geçen Jüpiter akademik çalışmaları, kültürel olayları ve iyimserliği artıracaktır.Yay burcu aynı zamanda toplumun refahı ve gelişmesi yönünde ortaya konan sosyal normları, ahlaki ve dini göstergeleri, ritüelleri ve herkesçe paylaşılan görüşleri de simgeler. Önümüzdeki bir yıl boyunca Yay burcunda kalacak olan Jüpiter erdemli davranışı ve hakkaniyeti savunacaktır. Yurt dışı seyahatler ve uluslararası ilişkiler için rahat bir açı sergileyecek tüm dünya için. jüpiter’in Yay Burcunda kısmetlendiğini düşünürsek her anlamda ya ferahlama ya da var olanın yettiği hissi oluşturması söz konusu.

Jüpiter Yay Burcuna Ne Zaman Geçecek?
8 Kasım 2018 tarihinde Yay Burcuna geçiş yapacak Jüpiter yaklaşık bu burçta seyrini sürdürerek 2 Aralık 2019’a kadar Yay Burcunda keyifli keyifli seyrini sürdürecek. Şunu unutmamak gerekir ki transitleri kesinlikle yükselen burcunuzdan takip etmelisiniz. Güneş burcunuz bu konuda size çok sağlıklı bir bilgi veremeyecektir. Ayrıca yükseleninizin derecesine göre yıl içinde size yaşatacakları daha belirgin hissedilir. Örneğin düşük derecelerde ise transit başlar başlamaz etkisini görürsünüz. Ya da ileri derecelere denk geliyorsa yılın son aylarına kadar sabretmeniz gerekecektir.

Jüpiter Transiti Sana Hangi Alanlarda Şans Getirecek?

2019 yılını neredeyse kapsayan bu transit 2018’de yüzünü göstermeye başlayarak yükselen burçlarımızın konuşlandığı evlere göre farklı alan ve mecralarda bize yenilik, genişleme ve ferahlama getirecek. Bakalım bizleri neler bekliyor…

Jüpiter Yay Transiti Koç Burcunu Nasıl Etkiliyor?
Yükselen Koç’ların 9. Evinde gerçekleşecek transit adeta hayatlarını tekrar keşfetmelerini sağlayacak. “Hayatımın anlamını buldum!” dedikleri bu geçişte kendi hayat amaçlarını belirleme ve ona ulaşma da çok önemli bir dönüm noktası olabilir. Örneğin yurt dışı seyahatleriniz artabilir. Gördükleriniz, deneyimledikleriniz, tanıştığınız kişiler hayata bakışınızı değiştirebilir. 9. Evin diğer konularından olan yüksek öğrenim ve yurt dışı bağlantılı işlerin gerçekleşmesini destekleyecek bir dönem olacak. Özellikle öğrenci olan yada sınavlara tabi tutulan Koç burçları için muhteşem bir bereketlenme söz konusu. Kolay ve rahat olarak engelleri aşmanızı destekler. Çalışanlar için iş değiştirmeler ve statü yükselmelerini beraberinde getirecek başarılı bir sene olacak. Hem kendinize hem de toplum refahı için başarılı performanslar gösterebilirsiniz.

Jüpiter Yay Transiti Boğa Burcunu Nasıl Etkiliyor?
Yükselen Boğa’ların 8. Evinde gerçekleşecek transit hayatınızda çözüme ulaştıramadığınız sorunların daha rahatlıkla aşmanızı sağlayacaktır. Sorunlarınıza uzaktan bakabileceksiniz. Jüpiter buradan geçerken hayattaki sorunlarınıza nasıl akılcıl yaklaşacağınızı size tatlılıkla ve cömertçe gösterecektir. Şansınız problemlerinizde ki çözümlerde saklı olacak. Örneğin para sorununuz varsa daha kolay kaynak ve destek bulursunuz gibi. Bu yıl ise Yay burcuna geçen Jüpiter, başta gelirleriniz olmak üzere, finansal anlamda sizi başka bir seviyeye çıkarmak için çalışacak. Yeni bir gelir kapısı bulacaksınız. Ev almak, satmak gibi konularda ya da aile ile ilişkiler konusunda da Jüpiter tarafından destekleneceksiniz.

Jüpiter Yay Transiti İkizler Burcunu Nasıl Etkiliyor?
Yükselen İkizler’in 7. Evinde gerçekleşecek transit evlilik ve ilişkilerde ciddiyet için doğru zaman diyor. Gönül ilişkinizde hangi konumdaysanız bir seviye üste çıkmanız çok kolay olacak bu transit döneminde. İlişkinizde sorununuz varsa bağınız kuvvetlenir, aranızda ki sevginiz yükselir. Tüm ikili ilişkiler için kolaylıklar sağlayacak diyebiliriz. Ticaret ve ortaklıklarda feraha erer, yeni iyi ortaklıklar kurabilirsiniz. Mesleği danışmanlık olan yükselen İkizler burçları, bu dönemde daha da şanslı. Deneyimlerinizi yeni bir görevde gösterecek, yepyeni iş ortaklıklarına imza atacaksınız. Büyük paralar sizin gündeminiz olabilir. Sosyal çevreniz tazelenerek yeni arkadaşlıklar için güzel bir dönem olduğu su götürmez bir gerçek. İnsan içinde sunduğunuz konular artar, şanslı ilerler yükselen İkizler Burcu için.

Bunu da oku :  Akrep Burcu Kasım Ayı Yorumu

Jüpiter Yay Transiti Yengeç Burcunu Nasıl Etkiliyor?
Yükselen Yengeç’lerin 6. Evinde gerçekleşecek transit rutin işlerinizi düzene sokmanıza, ağır işlerinizi hafifletmek için sizi destekleyecek. Hayatınızın düzeninden gerçekten memnun olacaksınız. İş ortamınız, iş arkadaşlarınız da bu konuda size yardımcı olacaklardır. 6. evin diğer bir konusu sağlıktır. Eğer bir sağlık probleminiz mevcutsa, doğru tedavi yöntemini bulmanızda yardımcı olacaktır. Kronik bir rahatsızlığınız için keza tedavi şansınız daha yüksek olacaktır.Sağlıklı bir yaşama geçebilirsiniz. Ayrıca parasal olarak da açılımlar söz konusu, işinizde terfi almanız, statünüzü yükseltmeniz kolaylaşacaktır. Jüpiter-Yay geçişiyle birlikte, iş arayan yükselen Yengeç burçları, hayallerini kurdukları işe sahip olabilecekler.

Jüpiter Yay Transiti Aslan Burcunu Nasıl Etkiliyor?
Yükselen Aslan’ların 5. Evinde gerçekleşecek transit gönül ilişkilerini destekleyerek yeni aşklara yelken açmanıza, gönlünüze göre biriyle olmanızı kolaylaştıracaktır. Ayrıca çocuk sahibi olmak isteyen yükselen Aslan’lar bu anlamda harika bir yıl olacak sizler için. Ayrıca çocuğunuz ile ilgili başarılara şahit olabilirsiniz. Ayrıca genel anlamda ferah bir yıl olacak. Keyifli aktivitelerinizi de arttıracaktır. Kişisel gelişiminiz içinde gayet olumlu bir sene. Aklınıza gelen fikirleri kağıda dökün ve kişisel projeler üzerinde çalışın. Yıl içinde ki tutulmalarınız dışında mutlu bir yıl sizi bekliyor Yükselen Aslan’lar.

Jüpiter Yay Transiti Başak Burcunu Nasıl Etkiliyor?
Yükselen Başak’ların 4. Evinde gerçekleşecek transit ev ve aile konularında şanslar dağıtıyor olacak. Özellikle ev almak, ev değiştirmek, araba almak, şehir değiştirmek gibi konularda destekleneceğiz bu yıl eğer böyle planlarınız varsa rahatlıkla yapmanız için iyi bir fırsat verecek. Gittiğiniz ortama çabuk uyum sağlayarak yaşamı sizin için kolaylaştıracak bir etki ile güzel bir yıla adım atıyorsunuz. Ayrıca ailenizle beraber yada ailenizle ilgili tüm konularda bir ferahlama söz konusu. Ailenizle ilgili pürüzleri ve sorunlarınızı çözeceğiniz, maneviyat anlamında daha çok verici olacağınız ve ruhunuzu beslediğiniz bir yıl. Alternatif olarak, bir bebek sahibi olabilir; ailenizin genişlediğini görebilirsiniz.

Jüpiter Yay Transiti Terazi Burcunu Nasıl Etkiliyor?
Yükselen Terazi’lerin 3. Evinde gerçekleşecek transit eğitim ve iletişim becerileriniz artmasını; yazı, konuşma, editörlük, düşünme, okuma ve araştırma yeteneklerinizin geliştirilmesini destekleyecektir. Öğrenme isteğinizi arttırarak, istediğiniz alanda karşınıza eğitim fırsatlarının çıkmasına sebep olacaktır. Sosyalleşme konusunda sizi aktive edecektir. Ayrıca gönül ilişkilerinizi de bereketlendirerek sizi bu anlamda rahatlatacaktır. Projeleriniz ve proje bazlı işleriniz var ise büyük meblağlı işler için kontrat ya da sözleşme yapmanızı da kolaylaştıracak, bu anlamda şanlı bir yıl sunacak size Jüpiter. Ayrıca kardeşlerinizin hayatında ki olumlu gelişmelere şahit olacaksınız. Jüpiter-Yay transiti ayrıca ulaşım ve seyahati de işaret eder. Öyle ya da böyle birçok yükselen Terazi, 2019 yılı boyunca çok seyahat edecek gibi görünüyor.

Bunu da oku :  Başak Burcu 2019 Yorumu

Jüpiter Yay Transiti Akrep Burcunu Nasıl Etkiliyor?
Yükselen Akrep’lerin 2. Evinde gerçekleşecek transit para ve maddi güvence anlamında sizi gayet destekleyecektir. Bu anlamda rahat bir nefes alacaksınız. Hayatınızın mali yönden en cömert yılını yaşayacaksınız. Çok büyük paralar kazanmasalar da bütçeleri için kaynaklarının kendilerine yeteceğini hissedecekler. Ailenizle ilişkileriniz daha düzelecek, onların hayatlarında ferah haberler getirecek size. İtibar, sorumluluk ve statü yükselmesi de bu anlamda fırsat olarak önünüze sunulacaktır. Kariyer ya da iş değişikliği anlamında destekleyici bir yıl sizi bekliyor.

Jüpiter Yay Transiti Yay Burcunu Nasıl Etkiliyor?
Yükselen Yay’ların 1. Evinde gerçekleşecek transit her neyse gönlünüzden geçen rahatlıkla olmasını destekliyor. Kendi burcuna kavuşumu muhteşem gelişmelerin habercisidir adeta. Gönül ilişkileri, parasal konular, kariyer, eğitim gibi bir sürü konuda şanslı bir yıla adım atmak üzeresiniz. Hayatınızda yeni bir sayfa açmak üzeresiniz. Her alanda çok başarılı insanlarla tanışacaksınız. Pek çok kişi size yardım etmek için elinden geleni yapacak. Bu görünüm aynı zamanda gerçek aşkla tanışmanız için de güçlü bir etki yaratır. Fırsatları görebilmek ve değerlendirebilmek kaydıyla. Problemlerinizi çözmek adına da iyi bir dönem olacak yükselen Yay’lar için. Hayat amaçları için çalışacakları ve karşılığını da misliyle alacakları şanslar önlerine sunulacaktır.

Jüpiter Yay Transiti Oğlak Burcunu Nasıl Etkiliyor?
Yükselen Oğlak’ların 12. Evinde gerçekleşecek transit perde arkasında kalan işleri adeta kozanızda kelebek olmayı bekleyen tırtıllar gibi hazırlanmanızı destekleyecektir. Geleceğe dair hayallerinizi ve bu hayalleri gerçekleştirirken karşılaşabileceğiniz engelleri düşünme zamanı! Bir sene sonra burcunuza geçecek Jüpiter, sizin bu sene daha verimli ve parlak bir dönem geçirebilmeniz adına dinlenmeniz ve hazırlanmanız için şans ve bereket sunuyor. Ayrıca manevi olarak yaptığınız yardımlar yerini bulur, fedakârlıklarınıza değer.

Jüpiter Yay Transiti Kova Burcunu Nasıl Etkiliyor?
Yükselen Kova’ların 11. Evinde gerçekleşecek transit arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizi destekler. Arkadaşlarınız sayesinde kazançlar elde edebilirsiniz. Yükselen Kovalar, Jüpiter-Yay transitini çok sevecek. Önümüzdeki aylarda sosyal çevrenize yeni yüzler katacaksınız. Arkadaşlıklarınız, müşterileriniz, izleyicileriniz ve hayran kitlenizle olan temaslarınızın gelişecek. Sosyal çevreniz sayesinde girişimleriniz artabilir ve kolaylıkla sosyal çevrenizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca ortak girişim ve ortak kazançlarınızı yöneten 11. evde bu anlamda bereket getireceği ön görülebilir. İşinizde saygınlığınız artabilir. Ticaretle uğraşıyorsanız büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

Jüpiter Yay Transiti Balık Burcunu Nasıl Etkiliyor?
Yükselen Balık’ların 10. Evinde gerçekleşecek transit kariyer anlamında sizi destekleyecektir. Yaptığınız işin kapsamı ve hacmi büyür, değer kazanır. Kariyerinizde şanslı gelişmeler gerçekleşeceği bir seneye giriş yapacaksınız. Yöneticilerinizin gözüne girme ve onayını almanız kolaylaşacaktır. reelance çalışıyorsanız, yeni ve prestijli müşteriler kapınızda olacak. Bir ödül kazanmanız da mümkün. Sosyal medyada, takipçileriniz belirgin bir şekilde artacak. Daha kolay rekabet edip, iş arkadaşlarınızla daha iyi anlaşır hale geleceksiniz. Kendi düzeninizi istediğiniz gibi kurarak maddi kazançlarınızı da arttırabilmeniz söz konusu olacak.

Güzel bir yıl geçirmeniz dileğiyle…

(Visited 20 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment